Küçükse güzeldir…

0
427

Küçük bir bebek, bir kedi yavrusu, küçücük bir uğur böceği, küçücük bir hediye, küçük bir sürpriz, küçük bir parça çikolata…. Küçük ve güzel şeyler böyle sürüp gider. İşte Haldun Genç de “küçükse güzeldir” mottosuyla tasarlayıp ürettiği mini Bodrum evleri ile yüzlerde küçük ama gerçek bir gülümseme yaratıyor. Sanatçının birbirinden değişik tam 29 kompozisyonu 30 Kasım’a kadar Bitez’de hizmet veren  Hey Joe cafede merak edenleri bekliyor.

Röportaj boyunca tasarlayıp ürettiği minicik evlerin (Mükemmel detaylara sahip evler gerçekten minik; yaklaşık 2 cm kadar) hayal dünyasını genişlettiğini sık sık gülümseyerek anlatan sanatçı, Bodrum ve kendisi ile ilgili duygularını şöyle belirtiyor:

“Balıkçı’nın ilk “Merhaba”sından sonra aklımız Bodrum’da kalarak şehirlerimize döndük. Şehir yaşamının bedelini mesai olarak ödedikten sonra Bodrum’da yaşama hayallerimiz, mandalina bahçelerinin üzerine inşa edilen havuzlu ve güvenlikli sitelere taşınmamızla gerçek oldu. İşte “küçükse güzeldir”deki tüm “hayali yerler” bu gizli vicdan azabı içinde Bodrum ve civarından toplanan doğal malzemelerle oluştu. Deniz kenarında, yollarda, patikalarda üstüne bastığınız ya da fark edemediğiniz her şey bu minik kompozisyonlarda kendine yer buldu. Sergideki tüm işlerde gizi detayları keşfettikçe yüzünüzde minik bir gülümseme oluşturabilirsem ne mutlu bana.”

Meraklısına: HALDUN GENÇ MÜGSF’yi bitirdikten sonra, 30 yil  reklam  hem  de çizen bir yönetmen olarak çalışmış. Beş yıl önce familyasını, binlerce kitabını, oyuncaklarını, evini ve ofisini toplayıp Bodrum’a yerleşmiş. Ve o günden beri geri dönme ihtimalini tamamen ortadan kaldırmak için çalışıp duruyormuş.

Sergiyi gezenlerin yüzünde o minik ancak ici dolu  gülümsemeleri görebilirsiniz

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz