30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri

0
1316

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum’da düzenlenen törenler ve gün içinde yapılacak çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu sabah Bodrum belediye meydanında kurum amirleri, parti ilçe örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katılımıyla bir tören düzenlendi. İsitiklal marşının okunmasının ardından törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan  İstihkam Yüzbaşı Bekir Serhat Özgüney şu ifadeleri kullandı.

“30 Ağustos zaferi Türk tarihinin en önemli dönüm noktasıdır Türk ulusunun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu Yalnız bizim tarihimize değil dünya tarihinde yeni bir akım vermekte kesin etkili bir Meydan Savaşı hatırlamıyorum. Türk Devleti’nin genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırılması ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları devletimizin, Cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.

Tören sonrası alanda hazır bulunan bir grup öğrenci, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz sloganları ile havaya bir gurur kokusu katarak meydanı bir an için hareketlendirdi. Törenin ardından Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz makamında tebrikleri kabul ederek halk ile bir dizi buluşma gerçekleştirdi.

Öte yandan 30 Ağustos etkinlikleri kapsamında Saat: 20:30-21:30 arası, Neyzen Tevfik caddesinde, Bodrum Milta Marina’dan Bodrum Belediye Meydanına geleneksel Fener alayı yürüyüşü olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz