31 Mart öncesi son dönemeç

0
1362

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bodrum belediye başkanlığı adaylığının açıklanmasının ardından halka kendini arz eden Mustafa Saruhan, bugün de pazar esnafı ile buluştu.

Önceki gün CHP genel merkezi tarafından Bodrum belediye başkanlığı  adaylığı açıklanan Mustafa Saruhan, ilk olarak CHP ilçe binasında ilçe örgütü ile basına kapalı olarak bir toplantı yaptı. Toplantıda yönetim kurulu üyeleri ile yaklaşık 2 saat süren görüşmede birlik ve beraberlik mesajı verdiği öğrenildi.

Bu sabah ilçe başkanı, kadın kolları ve bazı belediye meclis üyeleri ile birlikte pazar esnafı ile buluşan Mustafa Saruhan, esnaf ile sohbet etti, kendini tanıttı, halkı dinledi.

Sabah saat 10’da başlayan pazarcı esnafı ile buluşma serüveni yaklaşık 4 saat sürdü. Bu süre içinde neredeyse tüm pazar tezgahlarını gezen Saruhan, herkes ile tokalaştı ve ayaküstü sohbetler yaparak vatandaşları dinledi.

Bodrum belediye başkan adayı Mustafa Saruhan’ın selamlaştığı bazı vatandaşlar onu tanıdığını ve Bodrum’da seçimi kazanacağını ifade ederken bazı vatandaşlar ise CHP”nin adayının açıklanmasının bu kadar gecikmesinden dolayı gönül verdiği CHP’ye dargın olduğunu ifade etti.

Pazarcı esnafının ziyaretinin ardından saat 15:00’da CHP ilçe binası önünde vatandaşların da katılımıyla bir basın açıklaması yapan Mustafa Saruhan özetle şunları söyledi.

“Bir yola çıkıyoruz. Biraz gecikmeli de olsa… Nihayet artık bu görev şahsıma ve çalışma arkadaşlarıma, örgütümüze ve dolayısıyla hepimize verilmiş bulunmakta. Bundan sonraki süreç de bizi meşakkatli, gayretli, çok ama çok inançla çalışmayı gerektiriyor. Öncelikle, bize yakışan, CHP’ye yakışan, Bodrum insanına yakışan, medeni bir çerçeve içerisinde bir seçim atmosferi yaşayacağız. Sonra başta sizlerin ve sonra Bodrum’da yaşayan tüm halkımızın teveccühünü alıp, Bodrum Belediye Başkanlığı sürecimiz başlayacak. Ben buna sonsuz, yürekten inanıyorum. Bu görev bize verildiği taktirde ümit ediyorum ki mahcup olmayacağım. Bunun sözünü şimdiden size vermek istiyorum.

Bugüne kadar, Bodrumumuzun her köşesine emeği geçen tüm yerel yöneticilere hepinizin huzurunda teşekkürlerimi, saygılarımı sunmak istiyorum. Belediyecilik kamu hizmet kolay iş değil. Büyükşehir olduktan sonra hepimizin yaşadığı bir takım sorunlar olmuştur. Bu sorunlar bitmeyecektir, yine olacaktır. Ama bizler, belediyeye göreve gelmiş kişiler olarak, belediyede çalışan personelim, siyasi parti örgütüm ve Bodrum halkı ile beraber bu meseleleri samimiyetle, inanarak ve gayret ederek çözüm arayacağız. Şeffaf, açık, hesap verebilir, kapısı her zaman herkese açık bir belediye başkanı olmanın burada sözünü veriyorum. En büyük projem insana insanca davranıp onlardan aldığımı onlarla paylaşmak”

 

Aramızda konuşsak mı 🙂

Bu sabah pazarcı esnafı ile buluşma esnasında Mustafa Saruhan’ın sevinci gözlerine yansımıştı. Öyle ki meşekkatli aday belirleme sürecinde kendinden emin olarak fotoğraflarda görünen 3 isimden biri idi. Gelişmelere ve yapılan algı karışıklığına daima bir açıklama getirerek konuya hakim olduğunu göstermiş ve zaman zaman basın açıklamaları yapmıştı. CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek seçimden yaklaşık 7 ay önce bir adalet terazisi hediye etmişti. Yani seçime benim adaylığım ile girilmesi CHP adına daha adil ve etkili olacağını anlatmak istemesi de bir özgüven belirtisidir. Bu süreç tüm aday adayları için yorucu geçmesine rağmen elinden gelenin en iyisini yapanlardan biri idi Saruhan. İnanmak başarmanın büyük kısmını barındırdığını düşünürsek bu süreçte kendisine inandığını anlamak pek kolay olacaktır.

Sonuç olarak önümüzdeki günlerde İyi Parti adayı Mehmet Tosun ile CHP adayı Mustafa Saruhan’ın sıkı bir mücadele ile yarışacağı görülüyor. Dışarıda bu iki adayın yarışacağını duyan ve bu konuya hakim olan yada olmayan, dolmuşta, takside, pazarda, AVM’ de, cafelerde, kaldırımda yürüyenler, evinin bahçesinde oturan orta yaşlı çiftler, emekliler, işadamları, gazeteciler, belediye çalışanları, bardaki garson, sahilde içkisini yudumlayanlar, İstanbul’dan sakin sezonu fırsat bilip kafa dinlemeye gelenler,sanayi esnafı, restauranttın kapısında hanutçuluk yapan herkesin genel söylemi şimdilik şu şekilde:

Bodrum CHP’nin kalelerinden biridir. Bodrum halkı CHP’den vazgeçmez. Geçmiş yöneticiler belki Bodrum’a pek bir şey yapmamış ancak Bodrum’da yaşayan büyük kesim bu seçim de ne olursa olsun CHP’ye oy verir ve Saruhan’a şans vermeye değer deniyor.

Yaklaşık 1 yıldır halkın içine nüfus ederek sahada ziyaretlerine devam eden Mehmet Tosun için de;  Konacık’ı Konacık yaptı. Adam çok çalıştı, Bodrum’u O adam eder, Tosun bu seçimi alır tarzında konuşmalar da kulağa çalınanlar arasında.

Yazar ne mi düşünüyor? 🙂 Yazar şuan konuyla ilgili bir şey düşünmüyor. Sadece gözlemlerini olduğu gibi aktarıyor…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz