6 Villa İçin 600 Adet Fıstık Çamı Toprakla Buluşturuldu

0
1889

Ortakent’te Kutay İnşaat tarafından geçtiğimiz yaz sezonunda yapımı tamamlanan Farm House projesi evlerinde, yeni yıl öncesinde bir yılbaşı kutlaması organize edilerek misafirlere doğa dostu evlerin tanıtımı yapıldı. Kutay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Bayhan ev sahipliğinde düzenlenen yılbaşı kutlama gecesinde misafirler evleri detaylı inceleme imkanı buldu.

Kutay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Bayhan yapımı tamamlanan doğa dostu villalar hakkında şöyle konuştu:

“Farm House çiftlik evlerimizi yapımına başlarken bizim en çok dikkat ettiğimiz konu doğal taş ve ahşabı bir araya getirerek kaliteli yaşam alanları yapma gayretimizdir. İnşaat sektöründe herkes ev yapıyor. Betonu döküp çatıyı koyuyorsunuz ve bitiyor. Ev yapmak biraz daha özen gerektirmeli diye düşünüyorum. Bizim burada vurgulamak istediğimiz önemli konu doğaya saygı duyarak, doğanın ekolojik dengesini bozmadan, doğayı kirletmeden, çevreye duyarlı evler yapılması gerektiğidir. Bunu evlerimizi gezen insanların yaptıkları güzel yorumlar ile başardığımız görüyoruz. Burada mevcut inşaat yapılmadan önceki dokusunun 40-50 katı bir ağaçlandırma ve yeşillendirme yaparak burayı inşaa ettik. Bu aynı zamanda bizim sosyal sorumluluk projemizdir”dedi.

Doğadan aldığımızı doğaya geri verme anlayışıyla yapılar yapmanın her daim çok önemli olduğunu vurgulayan Bayhan sözlerine şöyle devam etti.

“Biz burada her villa başına 100 adet fıstık çam fidanı ektik. Bu gece de Open house etkinliğimize gelen misafirlerimize de fidanlar hediye ettik. Buradaki amaç onların da bu bilinçle projeye katkı sağlaması. Bizim arzumuz müteahhit arkadaşlarımızın çevreye duyarlılık bilinciyle bu tavrı sergilemesi. Farm House projesinde villa başına 100 fidan dikmiş, biz 200-400 fidan dikelim densin. Böyle bir yarış olması gerekiyor ki bizim doğayı korumak adına böyle yarışlara ihtiyacımız var. Konut bir barınma ihtiyacı olduğundan gelişen Bodrum yarımadasında evler yapılmaya devam edecek. Önemli olan doğanın dokusuna, insanların göz zevkine hitap eden işler çıkarmak. Burada misafirlere hediye ettiğimiz fidanlar başka yerlerde de ekilsin,  bir yerlerde yeşerip ağaç olsun istiyoruz. Ekilen ağaçlar kuşlara yuva olduğunda asıl o vakit kazanç sağlamış olacağız. Yaşamımızı idame ettirecek esas, ağaçlardır. Buradan müteahit dostlarımıza, iş adamlarına ricamız ev başına 20 tane bile olsa fidan dikmeleri. Bu hepimizin kazanımı için çok önemli. Doğada bir barınak yaparken bir yandan da yeşil alanları çoğaltarak dünyayı daha da güzelleştirmemiz gerekiyor” dedi.

Bünyamin Bayhan Farm house evlerinin yapım aşaması ile ilgi de şu bilgileri verdi.

“Villalarımızın dış cephesini kırma doğal taş yöntemi ve ahşabı bir araya getirerek oluşturduk. İçerde de ısıtma ve soğutma olarak Fan-coil sistemi kurduk. Aynı zamanda ısı pompası aracılığıyla daha ekonomik ve verimli olduğu için alttan iklimlendirme sistemi yapıldı. Banyo ve mutfak tezgahları, yerler, kapılar, çatılar komple masif ahşaptır. Her aşamada kendi imalatımız olan doğal ürünler kullandık. Toplam 6 villa bulunan Farm House projemizde 6 ay önce yaşam başladı. Tüm evler aynı mimari tarzda yapıldı. Butik bir proje olan Farm House’da 3 tane evimizin satışını yaptık. 3 tane daha villamız alıcıları bekliyor. Projenin yapım aşamasında taşından ahşabına, çiminden ağacına bizzat ben de uygulamalarda bulundum. Projemize insanların yaptıkları yorumlar da oldukça güzel. Bodrum’da bu tarz güzel cici evlerin yapılması gerektiğini duymak bizi çok mutlu ediyor. Her aşamasında  kendi tarzımızı oluşturarak inşaa ettiğimiz evlerimizi görmek isteyenleri Farm House’a bekliyoruz”dedi.

Türkiye’nin 2018 yılında biraz çalkantılı dönem geçirdiğini dile getiren Bünyamin Bayhan “2019 yılının tüm ülkemize mutluluk huzur ve bereket getirmesini diliyorum. Bodrum halkının yeni yılını kutluyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz