Ash Bodrum’da sahnedeydi

0
183

Son bir kaç yıldır yaptığı etnik müzikle dünyaya adını duyurmayı başaran Ash, dün Yalıkavak’taki Itza’da sevenleriyle buluştu. Saat 16’da başlayan konserde 6-7 farklı enstrümanın karışımıyla müzik çalan Ash’in canlı performansı misafirleri uzun süre dans ettirerek ruhlarını dinlendirdiği gözlemlendi. Sanatçıyı dinlemeye gelen yaklaşık 400 kişi bu canlı performansa hayran kaldı. Ash, mistik orta doğu ezgileriyle deep house karışımı müziği hem dingin bir ruh halini hem de bedeninizi uçuşturarak dans etme hissini uyandıran ender sanatçılardan biri. Müzisyen Türkiye’ye daha önce çok kez gelmiş. Konser sonrası Ash ile yaptığımız röportajda bir kaç sorumuzu da içtenlikle yanıtladı.

Daha önce Bodrum’a geldiniz mi sorusuna; geçen yıl geldiğini ve o zaman da Bodrum’un kendisini inanılmaz büyülediğini söyledi. Bu yaz yeniden Bodrum’da sahne alacak mısınız sorusuna ise etkinlik takviminde yeni şeyler oluyor, bunların içinde yine Bodrum’da olacak. Bu yaz değilse de bir sonraki yaz Bodrum’a yeniden gelmeyi planladığını söyledi. Ash, Türk sanatçılardan Tarkan, Mahmut Orhan, Burak Yeter gibi isimleri sevdiğini belirtti.

Konser 3 saatin ardından sanatçının hayranlarıyla fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Ash’e, dünyaya harika müzikler hediye ettiği için teşekkür ederiz.

Sanatçının geçen yıl Akyaka’da sergilediği bu canlı performansıyla onu tanıma konusunda size rehberlik etsin. Gününüz güzel geçsin… 🙂

 

Bu yıl hizmet vermeye başlayan Itza’da, yaz boyunca Mahmut Orhan gibi çeşitli isimlerin sahne almaya devam edeceği öğrenildi.

Ash, dijital platformlarda 600 milyondan fazla akışı olan bağımsız bir sanatçıdır. Kariyerinin başlangıcından bu yana, 25 yaşındaki müzisyen ve canlı sanatçı, kendi etiketi Ash Music aracılığıyla müzik yayınlıyor. Gitar, saksafon, klavye, davul ve synthesizer çalan multi-enstrümantalist, Mısır ve Fransız geçmişini elektronik müzikle harmanlıyor. Kahire doğumlu, Montreal merkezli yapımcı, Montreal’deki Mount Royal’den Mısır’daki Beyaz Çöl’e ve Türkiye’deki Akyaka’ya kadar güzel mekanlarda çekilen, çağrıştırıcı canlı oturumlarıyla dünya çapında milyonlarca kalbi ele geçiriyor.

Ash’in en çok tanınan parçası ‘Mosaïque’, ilk başta yayınlamaktan emin olmadığı bir orta doğu havası deneyiydi. Bugüne kadar hızla ilerleyen ‘Mosaïque’ 100 milyonun üzerinde dinlenmeye ulaştı ve imza sesi olan bir sanatçı olarak başarısıyla birlikte büyümeye devam ediyor. İlk olarak 2016’da piyasaya sürülen akışlar, YouTube’da 15 milyondan fazla görüntülemeye sahip “o” 2019 piramitleri videosuyla desteklenen bir torrent oldu. Ash, ‘Worlds Apart’, ‘ Give a Little’ , ‘ Daydream’ , ‘ Dans La Peau’ ve son olarak ilk EP’si ‘About Life’ gibi dünya çapında ilgi gören daha birçok parça yayınladı.

Aşağıdaki galeride objektife yansıyanlara göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz