Ateş gibi dans ettiler

0
459

Bodrum ilk kez bir free style dans yarışmasına sahne oldu.

1970’li yıllarda Amerika’da kötü koşullar altında yaşayan siyahilerin gündemden uzaklaşarak adeta bir yaşam tarzına dönüşen hip-hop kültürü ilk kez Bodrum’a da yansıdı. Geçtiğimiz Pazar günü Leman Kültür Cafe’nin terasında Bodrum All Style Winter Jam adıyla düzenlenen organizasyona İzmir’den 16, Muğla’dan 10, Antalya’dan 4 Bodrum’dan ise 70 yarışmacı katıldı. 1 dansçı ise Fransa’dan katıldı. Yarışmacıların yaşları 7-27 aralığında idi. Yarışta tüm stiller dans kategorisi çocuklarda 16, gençlerde 16, Break dance çocuklar kategorisinde ise 8 olarak toplamda 40 dansçı dereceye girerek finallere yürüdü.

All style çocuk kategorisinde Bodrum’dan Nehir Çadır 1. Sabriye Nisa Ünal 2. oldu. All style gençler de ise Biser Bayram Mutlu 1. Esila Mayadağ 2. oldu. Çocuklar break dansta Karayel Jack Karakuş 1. Emir Kerem Çelik 2. oldu.

Çok güzel bir ortamın oluştuğu yarış zaman zaman bir dans partisine dönüşte. Molalarda dj müzik çalmaya devam ederken bu sırada dansçılar ve ebeveynler bir arada dans etti. Etkinlikte herkesin yüzü gülüyordu. Özellikle küçük dansçılar yaşlarına rağmen şovlarıyla ilgi odağı oldu. Jüri ekibi Osman Altındağ, Volkan Arıcı, Emin Ünver, Emre Koçak, Alihan İpek ise İzmir’den özel bir davetle teşrif etti. Bu jürilerde minik jestler yaparak yarışmacılara ilham olması için dans etti. Yarışta centilmenlik de ön sıradaydı. Birinci olan her dansçı jürilerin oylamasının ardından birbirlerini tebrik ederek sarılmaları göz doldurdu.

Birincilere kupanın yanında çeşitli ödüller verildi. Organizasyon 4 saat sürdü.

Bu sınırsız dans yarışması organizasyonunu Bodrum Dans Kulübü’nde egitmenlik yapan Ömer Salgar bağımsız olarak düzenledi. Birinci yıl olmasına rağmen güzel ilgi gören organizasyon önümüzdeki yıllarda daha geniş kitleleri kapsayacağı tahmin ediliyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz