Avcı’dan mağlubiyet yorumu

0
761

Dün akşam Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında Sivas deplasmanında alınan 3-O lık mağlubiyet sonrası Beşiktaş teknik direktörü Abdullah Avcı, zaman değil destek istedi.

Takım oyunundan memnun olmadığını belirten Abdullah Avcı, “Maçtan önce söylediim gibi Sivasspor sıcak temas yapan bir takım. Bunun için topa sahip olmak lazımdı. Topa sahip olurken, basit kayıplar yaparken iyi geçiş yapan bir takım var. Bunu da yaşadık.” dedi.

İlk yarıda kötü bir oyun sergilediklerini kaydeden Avcı, “Başarılı olamadık. 2. yarıda 2. gole kadar ivmelenme gösterdik. 2. golden sonra oyundan kopma oldu. Onların da alışık olduğu bir oyuna geçtik. Çabuk oyun disiplininden kopan, basit top kayıp yapan takım görüntüsü vardı. Hiç şık olmadı, doğru olmadı. Topa sahip olmamız lazımdı ama bunu yaparken rakibi koşturmamız gerekiyordu.” ifadelerini kullandı.
Hatalarını araştıracaklarını belirten Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, “Oyuncular da biz de oyunu inceleyeceğiz. Oyuncu kendini inceleyecek. 2. yarıda onların alışık olduğu oyun disiplinine geçtik. Doğru tespitler yapıp bunun üzerinden çabuk dönüş yapmamız lazım. Cuma akşamı Vodafone’da bu değişimi yapmalıyız. Cuma akşamı daha fazla karakter koyan, Beşiktaş formasını giydiğini hissettiren oyun anlayışını göstermek istiyoruz.” sözleriyle ilerisi için umutlu mesajlar verdi.

Burak Yılmaz’ın yokluğunun ve yeni transfer yapılıp yapılmayaca yönündeki soruya ise Avcı, “Burak, önemli bir oyuncu. Türk futbolunun en önemli oyuncularından bir tanesi. Gol atmasa bile topu tutması önemli. Transferler için fikir alışverişleri yapılıyor. Oyuncu almaktan doğru isimler için çalışılıyor. Transfer çalışmaları ile ilgili her gün fikir alışverişi yapılıyor. O gelsin, bu gelsin değil, mevcut durumu tespit edip, onun üzerinden gitmemiz gerekiyor.” açıklamalarını yaptı.

 

Talih Sayar/İstanbul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz