Belediyede basınında yeni görevlendirmeler

0
662

Bodrum Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü bünyesindeki görevlere Muğla Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Selda Öztürk, Mehmet Can Meral ve Selçuk Öztürk getirildi.

31 Mart yerel seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanı seçilen Ahmet Aras’ın, 1 Nisan 2019 tarihinde görevine başlamasıyla birlikte, Belediye Basın Yayın Müdürlüğü’nde görev alan isimler, Muğla Gazeteciler Cemiyeti üyelerinden oluştu.

Bodrum Belediyesi Basın Yayın Sorumluluğu görevine, Gazeteci Selda Öztürk getirilirken,  Belediye Basın Yayın Müdürlüğü’nde göreve gelen diğer iki isim de, DHA Muhabiri Mehmet Can Meral ve TRT Muhabiri Selçuk Şimşek oldu.

1972 Denizli doğumlu olan Selda Öztürk, mesleğe 1991 yılında Ankara’da başladı. 1992 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan Öztürk, Ankara’da Milliyet, Tempo ve TRT Haber Dairesi’nde, Denizli’de ise yerel gazete ve televizyonlarda muhabir ve yazı işleri müdürü olarak çalıştı. 1997 yılında tekrar Ankara’ya dönerek meslek yaşamını burada devam ettiren deneyimli gazeteci, 2002-2005 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’nda basın danışmanlığı görevini üstlendi. 2005 yılından itibaren uzun yıllar ulusal bir gazetenin diplomasi-savunma ve parlamento muhabiri olarak çalıştı. 2012 yılından bu yana Bodrum’da yaşayan Öztürk, 15 Nisan 2019 tarihi itibariyle Bodrum Belediye Başkanlığı’nda Basın Yayın Sorumlusu olarak göreve başladı.

Belediye Basın Yayın Müdürlüğü’nde foto muhabiri olarak göreve başlayan DHA muhabiri Mehmet Can Meral de 2003 yılında başladığı mesleğini son 6 yıldır Bodrum’da ara vermeden sürdürüyordu. Aynı müdürlükte kameraman olarak görevi devralan TRT muhabiri  Selçuk Şimşek de 2011 yılından bu yana gazetecilik yapmakta.

 

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Cemiyet üyesi olan meslektaşlarının, Bodrum gibi ülkenin en önemli turizm merkezine hizmet veren bir belediyenin bünyesinde göreve getirilmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, meslektaşlarına yeni görevlerinde başarı dileklerini iletti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz