Bodrum halkı Chp’nin aday adaylarından birinin adaylığını talep ediyor…

0
907

31 Mart yerel seçimlere doğru yaklaşılırken Chp’nin Bodrum adayını henüz belirleyememesi Bodrum’da türlü dedikodulara yol açtı.

Yerel ve bazı ulusal medyada yer alan İyi parti ve CHP’nin Bodrum’da özel aday modeli haberleri ortamı gererken bu ve buna benzer söylentiler bir kaç gündür Bodrum’da yaşayanların dilinde dolanıyor.

Konu ile ilgili bugün bir bildiri yayınlayan Chp Bodrum ilçe başkanlığı, olağanüstü yönetim kurulu toplantısında şu ifadelere yer verdi.

“Bodrum CHP İlçe örgütü olarak 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde partimizin halihazırda üyesi olan aday adaylarımızdan birisiyle seçime gidilmesi gerek parti tabanı ve gerekse Bodrum kamuoyunun talebidir. Aksi durumda ilçemizde ciddi rahatsızlıklar yaratacağı aşikardır.

Ortada alınmış bir karar yokken, yani parti meclisinden bir karar çıkmadığı halde Bodrum kamuoyunda bir bilgi kirliliği yaratılmaktadır. Gerek medyada ve gerekse sokakta bu bilgi kirliliği ulusal basın yoluyla da yürütülmektedir.

Şu konunun net olarak bilinmesini isteriz; Bodrum’da Cumhuriyet Halk Partisinin parti üyesi olmayan adaylara ihtiyacı yoktur. Partimizin Bodrum’daki oy oranı % 51.5’dir. En üst karar organımız olan parti meclisinde bunu bildiğine ve partimizin aday adayları ile yola devam edileceği yönünde karar vereceklerine inancımız tamdır. Bununla ilgili olarak ilçe örgütümüz gerekli tavrı göstermektedir ve bu tavrı sonuna kadar gösterecektir.

Bütün bunların dışındaki tüm yazışmalar ve konuşmalar dedikodudan öteye değildir. Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe örgütü 31 Mart seçimlerinde parti üyesi bir arkadaşımızla yoluna devam edecektir”

Kamuoyuna arz ederiz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz