Bodrum’daki 1611 konut ve 4 otelin inşaatı durduruldu

0
2599

Bu sabah saatlerinde Bodrum’a gelen Çevre ve Şehircilik bakanı Mehmet Kurum, Bodrum yarımadasının çeşitli yerlerinde incelemelerde bulundu. Sahada 100 çalışma arkadaşlarının yaptığı incelemeler neticesinde bin 611 konut ve 4 otelin inşaatının durdurulduğunu ifade eden Kurum, projelerin 1 ay süre içinde eksikliklerini ve aykırılıklarını düzeltmeleri için zaman verildiğini ifade etti.

Bakan Kurum basın mensuplarına yaptığı açıklamada durdurulan projelerin aykırılıklarının düzeltilmesinin ardından çalışmalara yeniden başlayabileceklerini söyledi. Kendisine yöneltilen yanan alanlar imara açılacak mı sorusuna ise “Yanan ormanlarımızın imara açılması söz konusu olamaz” diyerek cevapladı.

Yalıkavak’ta 75 villa ruhsata aykırılıklardan, aynı bölgede 90 otel 400 konut, 70 konut kot kesiti aykırılıklar, Gölköy’de 116 konut, Yalıkavak’ta 350 konut, otel ve kıyı yapı inşaatı, Göktürkbükü’nde 50 konut ve otel inşaatı, Gümbet’te 131 konut, Yalıçiftlik’te 450 villa ve otelin mühürlenerek çalışmaların durdurulduğunu ifade etti.

Bodrum yarımadasında yapımına başlandıktan itibaren sıkça gündeme gelen The Bo Viera, Epique island,  Mesa Bodrum Demirbükü, Nef Gökçebel, Mandarin Oriental, Varyap Yalıkavak, Le Chic Gümbet ve Four Seasons projelerinin de durdurulan yapılar arasında olduğu öğrenildi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz