Bodrumlu genç modacı Melda Oraz

0
1801

Bodrumlu genç modacı Melda Oraz hayalini kurduğu moda evine adını verdi.

15 yaşında modaya merak sarmaya başlayan Melda Oraz Bodrum’da kendi adını verdiği moda evini açarak Bodrum’dan ve Türkiye’nin bazı illerinden özel tasarım siparişleri almaya başladı.

Konacık mahallesinde Melora Fashion adlı moda evi ve butik cafe olarak hizmet vermeye başlayan genç girişimci Melda Oraz, atılım yaptığı modacılıkla ilgili gazetemize röportaj vererek şunları söyledi.

Ben 15 yaşında elbiselerle sürekli haşır neşir olurken gün be gün kumaşlara artan merakım benim giyim tasarımcısı olmamı sağladı. Bu sektörde yeniyim tabi ki ama bu da hayal gücünün ve becerinin ortaya çıkmasıyla yapılan bir iş. Kursunu aldığım modacılık sektöründen bu işin duayenleri olarak bildiğimiz ünlü modacı Cemil İpekçi’nin de kurslarına katıldım. Bir süre sonra kursu tamamlayarak modacılık belgemi aldım. Bodrum’da yaşayan bayanlara özel bir moda evim olmasını çok arzuladım ki bugün size burada röportaj vermem beni çok gururlandırıyor. Düşünün önce hayal ediyorsunuz ve sonrasında hayaliniz hedefe dönüşerek bu yolda çok çalışıp onu gerçekleştiriyorsunuz. Ben bunu başarmanın yolunun inanmaktan geçtiğini düşünüyorum. Bir şeyi inanarak çok istemeniz durumunda, onun olmaması için bir neden kalmıyor” dedi.

Moda evinde aynı zamanda bir butik cafe olarak hizmet verdiklerini dile getiren Melora Fashion&Cafe işletmecisi Melda Oraz sözlerine şöyle devam etti.

“Burada butik bir işletme olduğumuzu düşünürsek üst katında moda atölyesi, alt katı ise bir cafe olarak işletiyoruz. Burada gelen misafirlerimiz annem Birsen Oraz’ın kendi yaptığı yemek, pasta ve böreklerini tadabiliyor. Klasik olacak belki ancak annem diye söylemiyorum, yaptığı ürünlerin hepsi birbirinden tadılası. Elbise tasarımlarına dönecek olursak yeni başlamamıza rağmen 100 e yakın elbise tasarladık. Özellikle İstanbul’dan aldığımız siparişler birbirine referans oldukça yeni işler ardı sıra gelmeye başladı. Her işte olduğu gibi bu da tasarlanan elbiselerde işinizi severek yapmanız neticesinde güzelliği doğuruyor.

Müşterilerimizin arzu ettiği konseptteki elbiseler tasarımın sonunda üzerine giydiklerinde aynanın karşısından kendilerini alamadıklarını görüyorum. Bodrum’dan söz edecek olursak burada yaşayan bayanlar yapımı oldukça keyifli tasarımlar ortaya çıkmasına vesile oluyor. Ben bir elbise tasarımı yaparken müşteri ile yaptığımız keyifli sohbetlerin ardından onu az da olsa tanıyarak tasarımlarımı yapıyorum. Sonuç olarak beklenilenden çok daha güzel işlerin ortaya çıktığına şahit olmak beni mutlu ederken, işime sıkıca sarılmam için bir güç oluyor. Yaptığımız gelinlik tasarımlarında, hazırlanan gelinliğin içindeki hanımefendinin mutlu bir yuva kuracağını, bu aşamada kendini iyi hissedeceği ve nihayetinde evlenecek kişinin hayal ettiği bir ürünü ortaya koyabilmek yaptığımız işten aldığımız büyük hazlardan biri. Tasarladığımız elbiselerde müşterinin mutluluğu bizi de mutlu etmekle birlikte, kendilerinde bir iz bırakmış olmak çok keyif veriyor. Ben özellikle de Bodrum’da yaşayan hanımefendileri moda evimizi görmeleri gerektiğini düşünerek onları buraya davet ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz