Bodrumlular Kaz Dağında

0
790

Bir süredir tüm Türkiye’de milyonlar tarafından protesto edilen ve doğa katliamını durdurmak için büyük kitlelerin bölgeye akın ettiği Kaz dağlarında Bodrum’dan 300 kişi desteğe gitti.

Telefon ile görüştüğümüz CHP Bodrum ilçe başkanı Halil Karahan” Kaz dağlarındaki kıyıma dur deyip direnişimizi ortaya koyduğumuz bir sorumluluk hareketidir bu. Biz Bodrum halkı olarak üzerimize düşen vatandaşlık görevimizi yerine getiriyoruz. Ülkemizin her yerinin toprağına sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. Kazdağlarındaki direnişe destek amaçlı Bodrum’dan yaklaşık 300 kişi ile birlik olup desteğe çıktık. Tarih bu cennet vatana yapılanları unutmayacaktır ve yazacaktır” ifadelerini kullandı.

Kazdağlarındaki direnişe destek amaçlı Bodrum’dan vatandaşlarımızla birlikte yola çıkıyoruz. Hep birlikte insana saygılı, çevreye duyarlı, halk iktidarı kurmak üzere direnişi başlatmış bulunuyoruz. Asla direnenler kaybetmeyecektir. Tarih direnenleri yazacaktır. Yaşasın onurlu direnişimiz” açıklamaları ile Bodrum belediye meydanından yolcu edilmişlerdi.

Bodrum’da yaşayanların yanısıra Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum ilçe örgütü, Bodrum Kent Konseyi ve çeşitli STK’ların  bulunduğu yaklaşık 300 kişilik grupü, dün akşam yola çıkmışlardı. Bir süre çeşitli etkinlikler ve yürüyüşe katılan Bodrum grubu orada bulunanlar ile sohbet edip istişarelar yapıp bir süre sonra geri dönüş için bugün tekrar yola koyuldular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz