CHP ilçe başkanlığına ilk aday Tuna Işın

0
636

İlçe başkanlıkları seçim takviminin belirlenmesinin ardından yarışta olduğunu belirten parti üyesi Tuna Işın, CHP Bodrum ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı.

Tuna Işın’ın adaylık açıklaması şöyle…

“Sevgili Dostlarım, Nihayet partimizin kongre süreçlerine ilişkin takvimi belli oldu.
Partimizin gençlik kollarının bir neferi olarak başladığım siyaset yaşamımda, mahalle
delegeliği, il delegeliği, ilçe yöneticiliği, yerel yönetimlerden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Son iki yıldır da, gerek yerel gerekse ülkemizin siyasi gelişmelerini partimin sade bir üyesi olmanın onuru ve sorumluluğuyla yakından takip ediyorum.
Partimizin ve içinde bulunduğu millet ittifakının, son yerel seçimlerde aldığı sonuçlar
itibariyle yarattığı moral duygusunun toplumumuz üzerindeki etkisiyle daha güzel günlere
olan inancımızın arttığını söylemeliyim. Yerel seçim sonuçlarını dikkatle irdelediğimizde, sözlerini yerine getiremeyenlerin inatla hala vaatte bulunup, sanki yıllardır iktidarda değilmiş gibi kötü yönetimlerinin hatalarını yanlışlarını muhaliflerden kaynaklanıyormuş gibi gösterme çabaları, kamu vicdanında karşılık bulmamış ve halkımız tarafından başka bir umut dalgasına kucak açılmıştır. Değerli yoldaşlarım, umutluyum. Son 17 yıldır ülkemizi yöneten iktidarın, cumhuriyet kurumlarında yarattığı yıkıcı etkilere karşın umudumu koruyorum. Bunun en büyük nedeni olarak; halkımızın önüne samimi, akılcı politikalar koyulduğu zaman seçimlerinin de bu yönde olduğunu hep birlikte tecrübe etmemizdir diyebilirim. Bu gerçeklikten yola çıktığım da, doğru politikaların üretimine öncülük etmek, katkı sağlamak ve partimizin sosyal demokrat çizgisinin yanında, bireysel hak ve özgürlük anlayışının toplumsal hayatımızın her alanında hissedilir bir fark yaratması için yapılması gerekenler olduğunu düşünüyor ve kendimi sorumlu hissediyorum.
Fakat sizlere yeni ve değişim ifadeleriyle bir çıkış yapmayı çok doğru bulmuyorum. Hatta bir
adım ileri giderek bir devamlılıktan söz etmenin daha uygun olacağını düşünüyorum.
Partimizin, devletimizin kurucu iradesi olduğunun bilinciyle hareket etmek zorundayız.
Milletimizi kurtaran, devletimizi kuran Devrimci İrade. Partimizin ana damarı devrimciliktir. Atatürk Devrimciliğidir ve biz bundan asla ödün vermeyeceğiz. Bu anlayışla baktığımızda, yeni ve değişim gibi ifadelerden daha çok partimizin her üyesi, her yetkilisi, her organı bu iradenin devamlılığı için elinden geleni yapmalı, cumhuriyetimize ve milletimize en yüksek sadakatle davranma sorumluluğunda olmalıdır. Burada bana düşen, partimizin seçmen tabanı başta olmak üzere üyelerimizin beklediği demokratik refleksi göstermek ve bu konuda geçmişte yapılan hataları tekrarlamamak olacaktır. Bu bir vaat değildir. Bu olması gerekendir… Bu sözlerim; her ne koşul altında olursak olalım, hiç bir bahaneye sığınmaksızın partimizin aday belirleme gibi süreçleri de dahil olmak üzere, tüm alınacak kararlarımızda parti içi demokrasinin gereğinin yapılacağının ilanı olarak kabul edilmelidir. Partimize üye olmuş ve parti emeğini bir adım ileriye taşımak isteyen her bir üyemizin eşit ve adil bir şekilde hizmet etme heyecanına, arzusuna pranga olmayacağımızın garantisi yönetimimiz olacaktır. Dostlarım, yoldaşlarım. Bu duygularla, Partimizin tüm üyeleri ve organlarıyla kazanması, ilke ve prensiplerinin korunması ve cumhuriyetçi, devrimci geleneklerinin devamı olmak adına ve Bodrum ilçe örgütümüzün, yarattığı siyasi katma değerin en yüksek şekilde ilimizde ve parlamentoda temsil bulması için başka hiçbir vaadin beni yolumdan döndüremeyeceği, hayatımın en onurlu görevine; Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığına Aday olduğumu gururla ifade ediyorum.
Sevgi ve Saygılarımla”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz