Konsere ikiz kardeşler damga vurdu…

0
959

Dün akşam Heredot Kültür Merkezi’nde sahne alan Bodrum Çoksesli Koro 2. defa dinleyici ile buluştu.

2017 yılında İlkin Tokay ve eşi Defne Kozanoğlu Tokay tarafından kurulan Bodrum Çoksesli Korosu, sadece amatör koristlerden oluşuyor. Bodrum’da bu yıl 2. defa dinleyici ile buluşan koro ekib,i seslendirdikleri eserler ile misafirlerin büyük beğenisini topladı. 507 koltuğu bulunan Bodrum Heredot kültür merkezinde boş yer yoktu. Salonun boş bölümlerine de koltuk koyularak misafirlere oturması için yer ayarlandı. Bodrum Çoksesli korosu, Ben bir yeşil fenerim, Pınarbaşı burma burma, Bir dalda iki kiraz adlı eserlerin yanında kendi besteleri de olan bir çok eseri seslendirdi.

Programa piyano ile 5 yaşlarında tanışan ikiz kardeşler Ekin ve Ela Yazıcı damgasını vurdu. Henüz bebekken piyano çalma merakı olan ikiz kardeşler bir ara piyanonun başına geçerek hünerlerini sergilediler. Piyanoda bir kaç parça çalan kardeşler yetenekleri ile izleyicilerden büyük alkış aldılar. İlk olarak piyanoya oturan Ekin Yazıcı, dünyanın ilgiyle izlediği Game of Thrones film müziğini kendi notaları ile çaldı. İkiz kardeşler çaldıkları piyano notaları ile izleyicilerin kulak pasını sildi.

Program yaklaşık 2 buçuk saat sürdü.

Koro Ekibi

Beyhan Ak, Hülya Özsu, Hatice Kazıkoğlu. İnci Açıl, Mevhibe Demirci, Saime Ataman, Semra Gül, Serap Ersan, Sevin Kabu, Şerife Turgut, Barış Göksu Malkoç, Gonca Çekem Güzin Ongan, Hanife Kurt, İlkgül Topuzoğlu, Johanna Caferoğlu, Leyla Durmuş, Meral Sağ, Meliha Oğur Meral Beylem, Nevin Akgün, Nilgün Şendoğan, Sultan Cerek Kaya, Şengül Döner, Şeyma Cenan Girgin, Tülay Erkil, Tülin Ötker Ufuk A. Koşkan Yıldız Atagün, Ahmet Rıza Koşkan, Ferit Güler, Halil Oskay, Murat Can Canbay, Behçet Ak, Erhan Durul, Ferdi Öcalmaz, Mehmet Kaya, Serdar Yıldırım, Tufan Tunçyüz, Turgay Barlas, Serdar Gökmen, Selçuk Yazıcı, Firuzan Yaman Defne Kozanoğlu Tokay-İlkin Tokay.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz