Denizciler Derneği lavabosu yenileniyor…

0
772

1970 yılından bu yana Bodrum’daki denizcilere, yolu Bodrum’dan geçen ve Bodrum’a misafir olarak demirleyen teknelere pusula vazifesi gören Bodrum Denizciler Derneği, binasında küçük çaplı bir yenilenmeye girdi. Aynı zamanda dernek adına cafe olarak da hizmet veren binanın lavabolar kısmı yeniden yapılıyor. Daha önce Deniz Ticaret Odası Bodrum şubesi ofisinin de teknelere yakıt dolumu yapıldığı bilinen alanda tadilat çalışmasına başlandı. Bodrum denizciler kafeteryasının lavaboları bir süredir kullanıcılar tarafından şikayete maruz kalıyordu. Bu hafta içi başlayan yenileme çalışmaları ile ilgili Bodrum Denizciler Derneği başkanı Erol Erdoğan şunları aktardı.

 

Bir kaç yıldır dernek binasının lavabo tarafına pek el değmemişti. Büyükşehir Belediyesi de bu sıralar derneğin önünde kaldırımda yeni gider borusu döşemek için çalışmalar başlattı. Bunu da fırsat bilerek biz de küçük bir yenilenmeye girdik. Eskiden Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum şubesinin kullandığı alan ve teknelere yakıt veren depolama yeri de bosalmisti. Bizde oradaki eski döküntüleri sökerek lavaboları daha güzel hale getirmek için biraz daha geniş alan bulmuş olduk. Eskiden burada DTO teknelere yakıt aktarımı yapıyordu. 2012 yılında burası taşınmıştı. Sonrasında depo uzun süre ilgilenilmemiş olacak ki depoda 350-400 litre benzin kalmış belediye ekipleri onu da çektiler. Deponun dibine gelindiğinde ise çekme işlemi durmuş çünkü deponun dibinde bir çamur tabaka oluşmuş. Öyle sanıyorum ki yağmur suyu da karışmış bir şekilde depoya akmış. Önümüzdeki günlerde depo alanı yıkılacak teknelerin elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla 2 adet trafo koyulacağını öğrendik. Neticede göz önü açıldı ve bizde lavaboları elden geçiriyoruz. Bodrum’da çalışan bir mimar arkadaş temizlik bölümü alanını gönüllü olarak  hazırlıyor. Onlara da teşekkür ederiz” dedi.

Erdoğan “Bodrum’un büyükşehire bağlanmasıyla 8 yıl önce taşınan DTO Bodrum ofisi ise burayı boşaltırken depodaki yakıtı boşaltmayı unutmuşlar. Depoda yakıta zamanla yağmur suyu sızmış olabilir. Neyse ki bu kadar yıl cafenin sigara içilebilen bölümünde kalan yakıt deposunda bir ateşli patlama meydana gelmemiş”.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz