Duvara öyle bir yazı yazdılar ki…

0
1288

Önceki gece Bodrum’da bir duvara yazılan yazının fotoğrafının sosyal medyada paylaşılması haftanın ironi konusu oldu. Yalıkavak yelken kulübü yolu üzerinde bir evin duvarına mavi boya ile yazılan duvar yazısı, sosyal medyada birbirinden ilginç yorumları da beraberinde getirdi. Facebook üzerinde paylaşılan fotoğrafta “Bodrum dünyanın merkezi” yazıldığı görülüyor. Gönderiyi gören yüzlerce vatandaş ironi yaparak birbirinden eğlenceli yorumlar ardı ardına geldi. Yapılan yorumların bazıları şöyle idi.

– Dünyanın çevre kirliliği konusunda merkezi olabilir

– Geçmişte idi….Şimdilerde rant ve çöp merkezi oldu.

– Biraz “biz merkez”ci olmuş.Bende Bodrum’u çok seviyorum ve burada kendimi mutlu hissederek yaşıyorum.Ama abartmaya gerek yok,dünyanın,bir çok ülkenin, o kadar güzel bakımlı temiz beldeleri var ki,oralara haksızlık olur.

– Birde insan kazıklamanın yeri.

– Dünya’nın merkezi Konya Akşehir… İnanmayan ölçsün.

– Belki 20 sene önce kısmen… güzel havası… müthiş denizi ile. Mükemmeldi. Şimdi…maalesef. Esnafı….altyapısızlığı… Berbat yapılaşması.. İki ay sezonum…Nasıl çarparım gelenleri anlayışıyla… Yemek sektörünün hızla kalitesiz elemanların elinde seviye düşürmesiyle… Magazine konu olan mekanlar zaten fiyat olarak ulaşılır gibi değil,
ama daha mütevazi yerler de…istenen ücret….verilen kötü servisle ters orantılı.
Ülkemizde de Dünyada da… Bodrum’a fark atacak nice tatil beldesi var. Zaten…artık Bodrumun son yılları….tanıdığım çok kişi evlerini satışa çıkartıp…ters göçe başladı.

– Görünce söylerim… 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz