Elektrik faturasını bozuk para ile ödemek isteyince…

0
2249

Bodrum’da işletmesinin elektrik faturasını ödemek üzere Aydem’e giden bir vatandaş, tutarın bir kısmını bozuk 1 liralık ile ödemek isteyince reddedilerek türlü durumlara maruz kaldığını iddia etti.

Geçtiğimiz Salı günü Bodrum otogarında işlettiği büfenin elektrik faturasını ödemek üzere Aydem’e giden Gülşad K. isimli vatandaş, biriktirdiği 1 liralık demir paraların bulunduğu çantayı yanına alıp faturayı ödemek istedi. Ödeme esnasında görevli memurun 1 liralık demir paraları alamayacağını söylemesi üzerine ufak bir tartışma yaşandı. Görevli memurun bozukları kabul edemeyeceğini dile getiren Gülşad K. Bodrum Times’a durumu şöyle anlattı.

“Biz otogarda büfe işletiyoruz. Faturamız 4 bin lira gelmiş. Bin lirasını bir liralık bozuklarla ödemek istedik ancak görevli bunu kabul edemeyeceğini ve bu kadar bozuk para avansının olmadığını söyledi. Ne kadar anlatmaya çalışsam da durumu maalesef kabul etmediler. Ertesi gün durumu sosyal medyadan paylaştım. Herkes durumu şaşkınlıkla karşıladı. Faturayı ödemeye gittiğimde beni bir saat oyaladıkları yetmiyor gibi bir ara, üst katta beni sorgulayarak bu paraları nereden topladınız? Siz mi biriktirdiniz tarzında iğrenç sorulara maruz bırakıldım. Ben dilenciymişim gibi bir muamele gördüm, azarlandım. Görevli personel, biz burada size yardımcı olmaya çalışıyoruz siz hala itiraz ediyorsunuz dediler. Nasıl yardımcı oluyorlar ise artık. Neyse ki sakin davrandım. Demir bir lira da bizim paramız değil mi” dedi.

İlk gün fatura tahsilatını yapmadıklarını, ertesi gün faturayı ödemek üzere aynı yere tekrar gittiğini belirten Gülşad K. şöyle devam etti.

“Çantamı aldım ve faturamı ödemeye gittim. Bunu nasıl alamıyorsunuz bu Türk parası değil mi dedim. Görevli memurun arkasında bozuk para makinesinin olduğunu da gördüm. Arkanızdaki bozuk para sayma makinesi değil mi neden almıyorsunuz dedim. Görevli 10 dk süren bir telefon trafiğinin sonunda ödemeyi alarak bu işkence gibi durum sona erdi” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz