Festivalin 3. günü seyirci akınına uğradı

0
1072

27 Haziranda başlayan Festivalin üçüncü gününde konser alanı seyirci akınına uğradı…

Turgutreis Sabancı parkında akşam saatlerinde başlayan geceye Muğla Büyükşehir senfoni orkestrası damgasını vurdu.

Muhteşem bir seyirci kitlesiyle Turgutreis’te buluşmaktan büyük gurur duyduğunu belirten şef Münif Akalın Fethiye ‘de vermiş oldukları konserden sonra, Bodrum Uluslararası Turgutreis Kültür Sanat Turizm Festivalinde sahne almaktan memnun olduklarını ifade etti. Münif Akalın şefliğinde konser başladı. Macar rapsodisinin muhteşem tınıları altında konsere eşlik eden İstanbul devlet opera sanatçısı Burcu Soysev geceye hem güzelliği hem de sesiyle renk kattı. Son olarak seslendirdiği ‘’Aygız’ adlı türküyü senfoni orkestrası eşliğinde seslendiren Soysev büyük alkış aldı. Dinleyenlerin eşlik etmesiyle muhteşem gecenin en önemli anlarının yaşanmasını sağladı.

Muğla Büyükşehir senfoni orkestrasından sonra sahneye gelerek kendi parçalarıyla seyircileri coşturan Çağlar, geceye değişik tarzı ve simasıyla renk kattı.

Gecenin finalinde sahne alan Turgutreis’e gönül vermiş ve Turgutreis aşığı olan Hakan Girit ve orkestrası sahne alarak gecenin hareketlenmesini sağladı.

Euro Pop tarzının önemli temsilcilerinden Hakan Girit sahne aldığı festivalde, seyircilere coşkulu anlar yaşattı. Çeşitli etkinliklerde sahne alan ve Bodrum’da yaşayan Hakan Girit seyircilerle ara ara sohbet etti. “Nerde kalmıştık, her şey güzel olacak demiştik. Her şey güzel oldu mu”. Şeklinde konuşarak kendisine eşlik eden müzisyenlerini seyircilerine tanıttı. Vokal Berna Keser, solo gitar Deyiş Devran, saksafon Tuğrul Aray ve davulda Cem Beyenal yer aldı.

Konserde vokal yapan Berna Keser kendi albümünden şarkı seslendirdi. Bodrum’dan o ses Türkiye yarışmasına damgasını vuran Deyiş Devran solo gitar performansıyla göz doldurdu. Gecenin sonuna kadar sahnede kalan Hakan Girit’e seyirciler eşlik etti.

         

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz