Gündüz vakti bahçedeki köpeğini çaldılar

0
1514

Bodrum’da son zamanlarda artan hırsızlık olaylarının şüphelileri dışarıdan gelen suriye uyruklu kişilerin olduğu şüphesi günden güne artıyor. İlçedeki bazı yollarda bir süredir dilendikleri de görülen bu kişilerin vatandaşları ve tatilcileri rahatsız ettiği şikayetleri çoğaldı. Dün öğle saatlerinde Yalıkavakta bulunan bir işyerinin bahçesine girdikleri görülen iki çocuk dükkan sahibinin köpeğini çaldılar. Köpeğin çalınmasının ardından durumu farkeden ve kamera kayıtlarına dayanarak polise başvuran köpeğin sahibi Eralp Uyar Bodrum Times’a durumu şöyle anlattı.

“Köpeğimiz şef dün saat 12:15 sıralarında Yalıkavak merkezde bulunan iş yerimizin arka bahçesinden çalındı. Bahçe ortak kullanım alanı olduğundan geniş ve yabancıların girebileceği bir alan değildi. Komşumuz köpeği alan çocuğu bahçeden çıkarken görmüş ve ne yapıyorsun, sen kimsin, nereden geçiyorsun derken çocuklar hızla köpeğin ipi ile çekiştirerek mağazanın içinden çıkıp uzaklaşmışlar. Komşu dükkanın kamera görüntülerini izledik. Yalıkavak ve civarında dilenen Suriyeli bir ailenin çocukları olduğunu düşünüyoruz.  Bunlar 6 kişilik bir aile. Düzenli olarak bir yerlerden Yalıkavak merkeze bir adam tarafından beyaz bir kartal ile geliyorlar. Kamera görüntüleri ve fotoğrafları mevcut. Bu kişiler uzun zamandır buralarda idi. Bir süredir dilencilik ve hırsızlık yapıyorlarmış. Bir bebek annesinin kucağında devamlı gezdikleri görülüyor. Bunu bir çok esnaf arkadaştan da teyid ettik. Bir emlakçı arkadaşımız da bu ailenin araçla bırakıldığı görüntüsünü sosyal medya üzerinden, dilenciler mesaiye başladılar diyerek paylaşım yapmış. Biz de elimizdeki görüntülerle polise başvurduk. Dün itibari ile polis aracın plakasını tespit etmiş ve aramaya devam ettiklerini söylediler. Biz de dünden bu yana köpeğimizi geri almak için çocukları bulabileceğimiz kıyı ve koylarda arama yaptık ancak bulamadık. Köpeğimi çok seviyorum. Esnaf bunları çete olarak adlandırıyor. Polis bu çeteyi busun lütfen” dedi.

Köpeğin sahibi Eralp Uyar; “Konu ile ilgili bir şey görenlerin 0533 714 3643 Eralp – 0533 958 8546 Alper. Bu numaralardan ulaşıp bize bilgi vermelerine çok sevinirim. Herkese teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz