İlk çay demlendi kahvaltı yapıldı…

0
1400

Bodrum’da pandemi sürecinde geçen iki buçuk ayın sonunda dün ilk kez kamuya açık alanlar, restaurantlar, kafeteryalar hizmet vermeye başladı. Geçtiğimiz haftasonu itibari ile tüm Türkiye’deki işletmelerin büyük kısmının kısıtlamalarının kaldırılmasıyla Bodrum’da da hazırlıklar yapıldı, işletmeler kapılarını açtı. Yarımadanın özellikle sahile yakın işletmeleri hazırlıklarını yaparak müşterilerini ağırlamaya başladı. Bir çok otel v e tatil köyü önlemleri ile birlikte konaklamaya açıldı. Pandemi sürecinde evlerinde sıkılan Bodrumlular 2 buçuk ayın sonunda sahillere indi, kafelerde denize karşı kahvaltılar yapıldı.

 

Kumbahçe’deki  belediyeye ait Kumbahçe kafede kahvaltı yapan Sumru Ekin adlı vatandaş şunları dile getirdi.

“Uzun süredir kısıtlamalar dışında da gönüllü olarak evde kalmayı tercih etmiştik. İhtiyaçlarımız ve arada hava almak için çıkıyorduk evlerimizden. Haftasonu yapılan kısıtlamaların kaldırılması açıklaması bizleri rahatlattı ve daha rahat dışarıya çıkabiliyoruz. Bugün ilk gün ve işletmeler açılması güzel bir haberdi çünkü denize karşı kahvaltı yapmayı gerçekten özlemiştik. Sonrasında bir Türk kahvesi içmek çok güzel. Bodrum’da bu anda ki  vakit geçirmek için sabırla beklemiş ve dışarıyı özlemiştik. Benim için en güzel keyif denizi seyrederek Bodrum’un muhteşem havasını solumak” dedi.

Bodrum belediyesine ait Mahfel kafede ise yine kahvaltı yapan bazı vatandaşlar sahildeki güvercinleri simitle besliyor, köpekleri seviyor, uzun bir aranın ardından denizin ve diğer canlılarla hemhal olmanın tadını çıkarıyorlardı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz