İngiliz müzik grubu Beatles’ın yapısı Cafe Beatles Bodrum’da hissedilecek

0
1414

Geçtiğimiz yıl Aya Nikola kilisesinin yanında hizmet vermeye başlayan ve ardından yeni yeri barlar caddesinde hizmete devam eden Cafe Beatles, haftanın her günü misafirlerine keyifli bir ortam sunmayı hedefliyor.

60’lı yıllarda ün yapmış, bugün hala dünyada yankısı duyulan İngiliz müzik grubu Beatles’ın müzik tarzını İstanbul’dan sonra Bodrum’da hissettirmeyi amaç edinen Cafe Beatles işletmecisi Metin Gençdoğan, Bodrum Times’a röportaj vererek şunları söyledi.

“Bizim eğlence sektörüne adım atmamız ilk olarak İstanbul Taksim’de Zürih adlı bir işletme ile başladı. Çok güzel ortamlarda güzel misafirler ağırladık. Türkiye’nin ihtiyacı olan bir konseptte kendi tarzımızı bulmaya çalışırken Beatles grubu içimizde yer etmişti.

Sektörde Yaklaşık 40 yıllık bir geçmişimizin olduğunu düşündüğümüzde bunun 20 yılı Cafe Beatles adı ile oluşturmaya gayret gösterdiğimiz tarzımızı yakalamıştık. Cafe Beatles adı altında hizmet vermemizin başlangıcı yine Taksim’de idi. 90’lı yılların sonunu anımsayacak olursak Taksim dünyanın en muhteşem yerlerinden biri idi. Bu tarzda İstanbul’’un önde gelen işletmelerinden biri olmayı başardığımızı söyleyebilirim. Bu arada her zaman aklımın bir kenarında devamlı gidip geldiğim Bodrum’da yaşamak vardı. Bir süre sonra bunu gerçekleştirerek ani bir karar ile Bodrum’a yerleştim. Bodrum’da yine eksikliğini hissettiğimiz bir eğlence tarzını o zamanların kültürünü, sosyal yaşam tarzını yansıtmak adına Cafe Beatles’ı açtık. Biliyorum ki o zamanların ciddi bir şekilde o özlemi yaşayan bir kitle var. Bunu Bodrum’da yakalayacağımıza olan inancımdan böyle bir yer yaptık ve o havayı hissetmeye başladım diyebilirim. Bu bir mekan açarak, bekleyerek olacak veya ticari olarak bakılacak bir şey değil. Siz elinizde olan birikimi ortaya sürüp misafirlere vereceksiniz alanlar buraya gelmek isteyerek o değerli ortama ön ayak olacak” dedi.

1. yıl olmasına rağmen duyulan ilgiden oldukça memnun olduğunu ifade eden Cafe Beatles işletmecisi Gençdoğan sözlerine şöyle devam etti.

“Yapılan yorumlardan kendime pay çıkarmadan çok güzel yorumlar alıyoruz. Yaşadığımız dönemi bu gün insanlara yaşatmak ve tanıtmak adına tüm yorumları döneme mal ederek keyif alıyorum. O döneme duyulan hayranlığı burada tekrar görmek çok keyifli. Misafirlerimiz bir plak çaldığımızda vay bu ses plaktan mı çıkıyor diye tepkileri oluyor. Müziğin sesi plaktan tabi orjinal olarak çıkıyor ve buradaki misafirler bundan büyük keyif alıyor. Yaşadığınız dönemi bugün başkalarına hissettirdiğinizde bizde o dönemlerde yaşamak isterdik deniyor. Bende o dönemde yaşamak istiyorum demek yerine dönemi şimdi siz yaşatın diyorum” dedi.

“Bodrum’da bu oluşumu insanlara zamanla hissettireceğine inandığını ifade eden Metin Gençdoğan sözlerini şöyle sürdürdü.

“Biz burada misafirlere müzik sunuyoruz. O dönemin değerli havasını ağırladığımız kişilere aktarmak, bir müzik ziyafeti vermek bizim üstlendiğimiz bir durum. Beatles’da arşivimizde bulunan çok güzel eski plakları çalıyoruz. Canlı müzikten bahsedecek olursak Salı, Çarşamba, Perşembe Cuma ve Cumartesi günleri bir grubumuz var canlı müzik yapan. Oldukça keyifli müzik yapıyorlar. Haftanın 7 günü sunacağımız müziklere
yetmeyecek gibi. Günde 2 parti müzik ziyafeti de olabilir. Bodrum’da eğlencenin yanında huzurlu bir ortamı arayanların burayı görmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bodrumlulara gösterilen ilgiden dolayı

teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz