İyi Parti Bodrum’da bayramlaşma

0
759

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından Ramazan Bayramı’nın 2. gününde bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. İlçe binasında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine İYİ Parti Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Cihan Paçacı, Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İlçe Başkanı Nevzat Kanber, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tolga Candabaloğlu, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Herkesin Bayramı’nı kutlayan İlçe Başkanı Nevzat Kanber, “Paylaşımın arttığı, değerlerin daha da yükseldiği bu mübarek günlerin öncelikle ilçemizde, ülkemizde ve Dünyada barışa ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum. Bugün İYİ Parti çatısı altında Ramazan Bayramının manevi huzurunu birlikte yaşıyoruz. Bugün aramızda İYİ Parti Genel Sekreterimiz Cihan Paçacı, Muğla Milletvekilimiz Prof. Dr. Metin Ergun, Mahalli İdareler Başkan Yardımcımız Mehmet Tosun, İl Başkanımız İncilay Gezgin Şekerdağ ile birlikte partili arkadaşlarımızın Bayramını kutluyoruz” diyerek, bayramlaşma törenine katılan herkese çok teşekkür etti.

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Partinin Basın Sözcüsü Cihan Paçacı, herkesin Ramazan Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi;

“Tüm İYİ Partililerin ve milletimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. İnşallah huzurlu, sağlıklı, mutlu başarılı günler bizi bekliyor. Bugünlere ulaşacağımızı umut ediyorum. İYİ Parti kurulduğundan bu yana iki büyük seçim geçirdi ve bu iki büyük seçimden de başarıyla çıktı. Sayın Genel Başkanımızın bir ifadesi var; ‘Bir şey değişecek, çok şey değişecek’ diye. Gerçekten İYİ Parti kuruldu ve bir şey değişti ve Türkiye’de çok şey değişti. Öyle görünüyor ki daha değişecek çok şey de var. Muğla genelinde ve Bodrum düzeyinde belki belediye başkanlığını kazanamadık ama ciddi oy aldık. Bu seçimler İYİ Parti’nin tamamen sistemin içerisinde güçlü bir şekilde yer aldığının tescili oldu. Bodrum özelinde Mehmet Tosun kardeşimiz çok ciddi bir performans gösterdi ve ciddi de oy aldı. Ancak anladığım kadarıyla etnik kökene dayalı bazı seçmenlerin oylarını alamadı ve seçimi Cumhuriyet Halk Partisi kazandı. Bu bir seçim yenilgisi değildir, kazanan yine İYİ Parti’dir. Mücadeleyi hiçbir zaman bırakmadan devam edeceğiz. 17 yıllık bir Ak Parti hükümeti ülkemizi çok zorlu bir dönemin içine sokmuştur. Gerek ekonomik açıdan, gerekse dış politika açısından ülkemiz zor durumdadır. Bu güçlükten çıkmak için, bu zorluktan ülke olarak çıkmak için hep beraber mücadelemizi daha yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. Önümüzde İstanbul seçimleri var. İstanbul seçimleri 6 Mayıs tarihinde bir YSK kararıyla hukuka bir darbe yapılmıştır, milli iradeye darbe yapılmıştır, sandık yok sayılmıştır ve seçimin yenilenme kararı alınmıştır. Bugünler seçimin yenilenmesi ile ilgili YSK’nın gerekçeleri ve buna bağlı olarak gelişen olaylar yorumlanmaya çalışılıyor. Aslında meydana gelen olayları yorumlamak çok zordur. Çünkü verilen karar siyasi karara, hukuki anlamda bir kılıf uyduramazsınız. Uydurmaya çalışsanız da beceremezsiniz. Bugün yaşadığımız da budur. Siyaseten verilen bir karara hukuki bir kılıf uydurmaya çalışıyorlar ama bunun başaramıyorlar, başaramazlar da.

Paçacı; “Vatandaş, İmamoğlu’na ait olan mazbatayı tekrar kazandıracaktır”

Vatandaş neyin ne olduğunu görmüştür ve inanıyorum ki 23 Haziranda Ekrem İmamoğlu’na daha güçlü bir destek vererek, elinden alınmış olan mazbatayı tekrar kazandıracaktır. İstanbul seçimleri ile önümüzdeki dönemde vatandaşın demokrasiye, adalete, hukuka ve yönetime olan bugüne kadar ki tepkisini ortaya koyacaktır ve hepimiz için bir umut olacaktır, gelecek için bir umut olacaktır. İYİ Parti Türkiye’ye en somut bir şekilde umut vermiştir, umut aşılamıştır. Gerek İYİ Partililer, gerek İYİ Parti dışındaki tüm seçmenlerimiz geleceğe artık umutla bakmaktadır. O umutsuzluğu biz yok ettik ve inanıyorum ki önümüzdeki dönemlerde çok daha iyi yerlerde olacağız. Ben 23 Hazirandaki seçim sonuçlarından sonra Türkiye’deki siyasetin yeniden şekilleneceği kanaatindeyim. Türkiye’yi siyaseten çok sıcak güler beklemektedir.  Bugünleri dikkati bir şekilde İYİ Parti olarak takip edip, milletimizin ve ülkemizin menfaatleri doğrultusunda hareket etmeye devam edeceğiz. İnanıyorum ve umut ediyorum ki bundan sonra her şey çok iyi olacak ve her şey çok güzel olacak.”

Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Bayramın ikinci gününde İYİ Parti çatısı altında bayramlaşıyoruz. Bodrum’da yoğun bir misafir trafiğinin olduğunu görüyoruz. Özellikle trafik çok yoğun. İnşallah hem Bodrum’daki hemşerilerimiz, hem de Bodrum’a tatil amaçlı gelen vatandaşlarımız kazasız belasız bir bayram geçirirler, mutlu bir şekilde buradan ayrılırlar. İnşallah, Allah tekrarını nasip etsin” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz