İzinsiz yapılmış!

0
6192

Türkiye’de İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerde sağlık sektörüne yatırımlar yaparak bir marka haline gelen Acıbadem Sağlık Grubu, 2012 yılında Bodrum Acıbadem Hastanesi adı ile Bodrum’da hizmet vermeye başlamıştı. 22 bin metrekare alan üzerine kurulan hastane, ultra lüks olarak tasarlanmış, 50 milyon dolara mal edildiği bildirilmişti.

Geçtiğimiz günlerde hastanenin yakınında bulunan iş merkezinde iş yeri olan Adnan S., hastane yolu ana arter üzerindeki genişliği 9, uzunluğu 3 metre olan tabelanın dükkanının önünü kapattığını, tabelanın kaldırılmasıyla ilgili hastane yetkilileri ile görüştüğünü ancak olumlu bir sonuç alamadığını ifade etmişti. Adnan S. daha sonra durumu fotoğraflayıp sosyal medya hesabı ile Bodrum’daki bir grupta paylaşarak, Bodrum belediye başkanı Ahmet Aras’a tabelanın kaldırılmasıyla ilgili yardım çağrısında bulunmuş, yetkililer hariç bir çok vatandaştan da destek görmüştü.

Bir süredir tabelanın kaldırılmasıyla ilgili girişimleri bulunan Adnan S’nin çabaları devam ederken resmi yollara başvurarak tabelanın kaldırılması için  Karayolları Muğla 26. bölge şefliğine ve Muğla büyükşehir belediyesine dilekçe vererek konuyu yetkili mercilere bildirdiğini belirtmişti. Geçtiğimiz hafta tabelanın kaldırılması yönünde olumlu sonuç alan Adnan S’nin, hastane yönetimi tarafından tabelayı kaldırma çalışmaları yapıldığını belirterek şunları söyledi.

“Ben ilk olarak geçtiğimiz süreçte hastane yetkilileri ile tabelanın kaldırılması için görüşmüştüm. Bir kaç defa girişimlerime rağmen bir anlayış göstermediler. Ben de dükkanımın önünü kapatan ve işlerimi etkileyen bu tabela ile ilgili hukuki hakkımı aramaya koyuldum. Bizim bulunduğumuz iş merkezi yapılırken tabelanın bulunduğu alan karayollarına terki olarak bırakılmış. Yani bir peyzaj alanı olduğunu söyleyebiliriz. Muğla büyükşehir belediyesine konuyla ilgili bir dilekçe yazdım. Bir kaç gün içinde tabelanın zaten yasal olmadığı ve izinsiz yapıldığı ortaya çıktı. Ben dilekçe verdikten sonra yasalaştırmak için çok uğraştılar ancak yapamadılar. Dilekçeden sonra yanıt olarak gereğini yapılacağını bana bildirdiler. Bir kaç gün sonra da tabelanın söküm işleri hastanenin görevlendirdiği kişiler tarafından başladı. Geçtiğimiz pazartesi söküme başlamışlardı. Dış cephe söküldü ve içindeki demir için de 3 gün hurdacı beklendi. Nihayetinde dükkanımızın önü açıldı. İlgililere teşekkür ediyoruz” dedi.

7 yıldır hiç bir müdahalede veya sorgulamada bulunmayan gerek büyükşehir, gerek Bodrum belediyesi ekipleri, konuyla ilgili bir açıklama yapar ise memnuniyetle yayınlayacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz