Okan Bayülgen: Bodrum’a giden sanatçılar üretemiyor!

0
1092

Bodrum’da üvey babasından büyük miras kaldığı konuşulan Okan Bayülgen kendisi ile ilgili çıkan Bodrum’un yarısı babasından miras kaldı söylentilerine açıklama getirdi.

Sabah Sohbetleri programında Cengiz Semercioğlu’nun konuğu olan Okan Bayülgen, hakkında çıkan dedikodulara cevap verdi. Ünlü komedyen Bodrum’da iki dükkanım var ve devam ediyor…

Cengiz Semercioğlu’nun “Bodrum’un yarısının senin olduğu şehir efsanesi hakkında ne söylemek istersin demesi üzerine Okan bayülgen konuyu detaylı bir şekilde izah ederken aynı zamanda Bodrum’a gelen sanatçılarında bir yılgınlık hali esir aldığını söyledi

Üvey babanızdan sizi büyük miraslar sahiller kalmış ne diyeceksiniz?

-İkinci babacığımı maalesef talihsiz bir kaza sonucu 2000’li yılların başında kaybettik. Aramız çok iyiydi. Beni resmi bir evladı olarak görmek istedi. Ben de anneme neden böyle bir şey yapıyorsunuz ki benim babam var. Böyle bir şeye gerek yok diyerek ilk buna itiraz ettim. Sonra annemin ısrarıyla yamam dedim fakat mesele şu benim Bodrum’daki ailemin büyük baba eski belediye başkanı idi.  Derviş Görgün. Hatta bir caddesi vardır Derviş Görgün caddesi adıyla. Başkanlığı sırasında şimdiki gibi değil hayat. Tabii o zaman Demokrat partinin başkanı 14 yıl belediye başkanlığı yapmış ona ait olan yerler ve Ailesi de ticaretle uğraşıyor. Başka bir tarzdan bahsediyor gibi olduk Ama aslında sünger ticareti yapıyorlar ve o Ticaret içerisinde Bodrum’da birkaç yerde yerleri var Ancak aile çok büyük Bodrum’un çevresinde de bazı yerler var Adam bütün bu süreci Belediye Başkanı olarak geçirdiği için zaten bir şey yok o tarihlerde Bodrum’da herhangi bir şekilde Ticaretle uğraşan adamın ya da hiçbir şey yapmayan adamın bile sadece kız alan kız veren insanlar bile sahildeki bütün yerleri alabiliyorlar Çünkü o yıllarda sahilin bir değeri yok. Ekilmez biçilmez. Babacığım damat olsaymış bütün kıyılarda yerlerimiz olurmuş. Sonuç olarak benim Bodrum’da 2 tane dükkan var. Hatta onlar da bende değildi. Babamızı kaybettikten 17 sene sonra kız kardeşiyle mirası ancak paylaştık.

Semercioğlu’nun “İleride Bodrum’a yerleşmek inzivaya çekilmek gibi bir düşüncen var mı sorusuna “Kesinlikle hayır. Çünkü Bodrum’a yerleşenler bir yılgınlaşıyorlar, bir verimsiz, üretimsiz yaşıyorlar ve ben  çok üzülüyorum. Kasaba depresyonu gibi bir şey var. Ben kendi dükkanımı hangi arkadaşımı yakınımı gönderdi isem git orada çalış diye, bu adamlar da bir aptallaşma bir verimsizleşme, bir üretimsizleşme böyle bir fenalık geçirmeler başlıyor. Bu bizim Türk romancılığında da vardır. Kasaba hastalığı diye tabir edilir. Elalemin memleketinde millet Fransa’da Cannes’a gider festival başlatır. Perpignan’a gider belgesel başlatır. başka bir yere gider küçücük yere fotoğraf festivali başlatır, oraya gider tiyatro festivali başlatır. Bizim bütün Bodrum’a giden sanatçılar böyle içleri geçiyor, bir fena oluyorlar. Buna çok üzülüyorum burada Bodrum’da bir şey yapılmıyor demiyorum. Mutlaka yapılıyordur. Bodrum’da inzivaya çekilmek bana göre değil. Biz şehir insanıyız. Böyle Gümüşlük’ün kayasından fotoğraf koyup paylaşamıyoruz. dedi.

Semercioğlu’nun ama Nejat İşler falan yaşıyorlar mesela Bodrum’da demesi üzerine. “Yaşıyorlar Evet. Onlar öyle istiyorsa bu bir tercih meselesi. Ben tercih etmiyorum ve şehirde öleceğim diye yanıt verdi. Okan Bayülgen’in Çarşı mahallesinde ve Kumbahçe mahallesinde bulunan 2 tane barı bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz