Sabah uyanırsın ve balkondan komşu kış geldi diye çığırır!

0
835
Bugün sıcacık bir hava varken sabah uyanırız ve kış geldi deriz 🙂 Bunu komşuya ve evdeki birine söylememiz kışı getirmiştir artık bizde.
 
Bodrum’da kasım ayının ilk günü itibari ile havaların bir anda soğuduğunu farkettik. Önceki gün denize girilmiştir belki ama sabah uyandığınızda havanın soğuk olduğunu farkederiz.. Kimimiz belki arkadaşlarla belki ailemizle yarın için bir deniz programı yapmıştır ama sabah yataktan kalktığımızda programı değiştirmiş olabilir. Kimileri yinede serin suya girmeyi tercih etmiş olabilir. Komşuların veya bazı yaşlı teyzelerin gız bu ne havalar hava soğudu iki günde muhabbetlerini duyanlar olmuştur. 
 
Evet Bodrum’da havalar 2 günde soğuyuverir. Bir de bakarsınız artık ceketler, montlar, kazaklar yerinden çıkarılıyordur. Özellikle akşamları soğuk olur ki bu konunun eskiden beri Bodrum’da ayrı yeri vardır. “Bodrum’a ağustostada gitseniz yanınıza kazak alın akşamları soğuk olur” önerisi gazete ve dergi küpürlerinde görülebilir. 
Bodrum’da özellikle bugün havanın soğuduğu manzaradan ve muhabbetlerden anlaşılabiliyor. Artık gündüz güneşlerinin tadı daha çok anlaşılacak gibi. Güneşli günlerde elimizden geldiğince bedenimize güneş değmesi bizi daha dinamik hissettirebilir. Güneşten faydalanmalıyız. Özellikle şu sıralar güneşin yüksek enerjili ışığından faydalanmamız iyi gelecektir. Kendimize, çevremizdekilere ve can dostlara iyi davranmamız dileğiyle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz