Tedaviden sonra yolda bırakıldılar iddiası!

0
1240

Bodrum’da 5 yıldızlı bir otelin klinik bölümünde hasta nakil aracında şoförlük yapan bir vatandaş, şahit olduğu manzara sonrası istifasını vererek işinden ayrıldı.

Çalıştığı 5 yıldızlı otelin hasta nakil ambulansında şoförlük yaptığını belirten Orhan T. yaşanan durumu şöyle aktardı. “Bodrum’a tatile gelen yabancı turist bir aileyi çalıştığım otel kliniğine muayene için getirmiştik. Genç bir çocuk ayağını incitmiş pansuman yenilendi veya muayene oldu sanırım. Onları aldığımız yere tekrar götürmek için kliniğe geldim. Aileyi aldığım yere götürmek üzere araca bindirdim. Yola çıktık gidiyorduk ki bir telefon geldi ve onları indirmem istendi. Başka bir sigorta şirketi ile anlaşmaları varmış dendi bana. Öyle bir anlaşmaları varsa neden muayene edildiler de geri götürülmediler diye kendimi sorguladım. Tam olarak ne oldu anlamadım. Aileyi o şekilde yolda bırakmak zorunda kaldım. Hava sıcak ve asfalt da yanıyordu. Muayene olan gencin ayağı incimiş koltuk değnekleri sayesinde ayakta duruyordu. Bir ayağına basamıyor diğer ayağı çıplak şekilde yere basmak zorunda idi ama sıcak asfalta basamadığını farkettim. Ayağının altına bir kağıt karton gibi birşey bulup koydum. Ancak üzerine basabildi. Turist ailenin şaşkın bakışları arasında işime dönmek zorunda kaldım. Turist aile de binecek birşeyler bakınıyordu” dedi.

Yaşadığı durum sonrası kendini de suçlu hissederek bir duruş sergilemesi gerektiğini belirten Orhan T. “Klinik hastayı olduğu yerden alıp tedavisini yaptıktan sonra geri bırakmakla yükümlü. Bu hizmet sigorta şirketinin yükümlülüğünde ve ücrete dahil. Buradaki yabancı turist aile güneşin altında indirilerek mağdur edildi. Bende bu durum karşısında sessiz kalamadım ve istifamı verdim. Beni tanıyan çevrem iyi bilir. Ölecek olsam dahi doğrudan yanayım ve bu memlekette yıllardır ekmek yiyorum. Bu turist bir daha Bodrum’a gelir mi sizce. Kuşadası gibi Bodrum’da da turizmi bitirecekler yakında” dedi.

Turgutreis’te yaşanan bu durum bir kaç gündür tartışılmaya devam ediyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz