Törenle açılmıştı… Ekipler sezon bittiği için kaldırdı!

0
1408

Bodrum Paşatarlası sahiline 2017 yılında bir esnafın annesinin anısına yaptırdığı engelli asansörünün iniş rampası ve yol platformu yaz sezonu bittiği için kaldırıldı.

Engelli asansörünü işletmesinin önüne annesinin denize girebilmesi anısına yaptırarak kamu kullanımına açılan asansör sistemi Bodrum belediyesi ekiplerince kaldırıldı. Asansörü yaptıran ve orada da işletmeleri olan Tandoğan Uysal konuyla ilgili şunları söyledi.

“Bizim annemiz yürüyemiyordu o zamanlar. Annemin de diğer engelli insanlarında denize rahatlıkla girebilmeleri ve sahil kenarına yaklaşmaları adına hayır için yaptırdığımız bir sistem idi. Geçmiş dönem belediye başkanı Mehmet Kocadon buraya gelmiş yapılan bu asansörün çok isabetli olduğunu ve bütün plajlara da örnek olması yönünde memnuniyetini dile getirmişti.  Bu asansör yazın bir çok görme ve yürüme engelli vatandaşlar tarafından sorunsuz kullanıldı. Her türlü bakımını da biz üstlenmiştik. Bundan 2 hafta önce belediye ekipleri yaz sezonunun bittiğini belirterek asansörden iniş rampasını ve yürüme yolu platformunu yerinden kaldırdılar. Bugün baktığımızda asansörü kullanamıyor insanlar. Bizim işletmemizin önü ve orada da bir anı yazısı yazıyor. Oraya sahile inmek için asansörü kullanmak isteyen tekerlekli sandalyeli vatandaş da durumu bize bildiriyor. Bunun yolu nerede. aşağıda rampa yok deniyor. Bizde iniş rampası ve yol olmayınca da asansörün şartelini kapattık. Çünkü bu haliyle inmek tehlikeli olacak. Bir iniş rampası ve yol olmadan engelli kişi oraya inemez. Bodrum’da da havalar hala çok güzel. İnsanlar güneşlenebiliyor her an. Bu yüzden kış sezonu veya yaz sezonu olmaksızın bu platform işler hale getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. İnsanlar önceki gün geldiler ve aşağıya inemediler. Bizim talebimiz en kısa zamanda buraya rampanın ve yolun tekrar yerine monte edilmesi. İnsanlar yaz kış deniz kenarına gelmek isteyebilir. Bodrum’un havası buna müsait. Bodrum’da bir tane vardı bundan. Şimdi artık o da kaldırıldı. Engelli kişi kendi kendine sahile inmek için yaz sezonunu mu bekleyecek. Bodrum belediye Başkanı Ahmet Aras’tan ricamızdır. Engelli vatandaşın sahile inmesini kolaylaştırmasını bekliyoruz” dedi.

2017 yılının temmuz ayında geçmiş dönem belediye başkanı Mehmet Kocadon’un katılımıyla törenle açılan engelli asansörü ve yüzme parkuru Bodrum’da ilk olma özelliğini taşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz