Mehmet Tosun: Biz Bodrum Halkıyla Bağdaştık

0
1054

Uzun zamandır Bodrum halkının adaylığını açıklamasını sabırsızlıkla beklediği İYİ Parti Mahalli İdareler başkan yardımcısı Mehmet Tosun, Bodrum ilçe başkanlığında yaptığı adaylık açıklaması yaklaşık 700 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Miting havasında coşkulu bir konuşma yapan Tosun şunları söyledi.

“Bodrum’da son 5 yılda adı belediyecilik olan konusu da başarısızlık üzerine kurulu bir filmi hep birlikte izliyoruz. Bugün buradaki Bodrum kalabalığı ve Bodrum halkından aldığımız güçle bu filmi 31 marttan sonra izlemeyeceğiz diyorum.

Açılış konuşmasının ardından neden aday olduğunu açıklayan Mehmet Tosun şöyle devam etti.

Yaklaşık 700 kişinin katıldığı buluşmada kadınların çoğunluğu dikkat çekti.

“Biz Bodrum’da İYİ Parti olarak halktan aldığımız güçle siyaset yapıyoruz. 2 ay önce ilçe başkanımız ve yönetim kurulumuz, il başkanımız ve il yöneticilerimiz ile gerekli istişareleri yaptıktan sonra dediler ki başkanım;  biz sizin adaylığınızla 31 Mart’ta yol yürümek istiyoruz. Ardından sayın Genel başkanımız Meral Akşener arayarak bizzat yanına çağırdı ve Mehmet başkan beni Bodrum’dan ve İstanbul’dan arıyorlar sizi aday olarak görmek istiyorlar dedi. Ben teşekkür ederek kendisinden 1 aylık süre istedim ve tekrar sahada kamuoyu araştırması yaptık. Tarafsız yoklama yapan araştırma şirketleri Bodrum’da yüzde 60’ı Mehmet Tosun’a oy verildiğini gösterdi. Bu sürecin devamında biz umuda, iyiye, iyi belediyeciliğe olan inancımızla İYİ Parti çatısı altında birlikte başarmaya karar verdik. Gücümüzü halktan alarak, Bodrumu seven Bodrum’a gönül veren, yolu sevgiden, hoşgörüden geçen, bireysel hak ve özgürlüklere, demokrasiye, katılımcılığa önem veren, bir adım öne çıkıp Bodrum için bende varım, yanınızdayım diyen herkesi bu yolculuğa iyi belediyeciliğe, başarıya, Bodrum belediyesindeki makus talihi yenmeye davet ediyorum” Şahsımın öncülüğünde 31 Mart itibari ile Bodrum halkının şahsımı seçmesi ile birlikte, işe Bodrum belediyesinden başlayarak sokakta yıpranan, tartışılan itibarını, belediye personelimizle birlikte sizi Bodrum belediyesi ile buluşturacağız.

Son zamanlarda medyada yer alan sel baskınlarıyla, temel belediye hizmetlerini yapamayan haber özetleriyle, çöpünü toplayamayan, çevre temizliğini yapamayan ekonomik güçsüzlükten, doğayı ve çevreyi koruyamayan belediyecilik anlayışına hep birlikte son vereceğiz. Biz Bodrumlular olarak bu filmi 5 yıl izledik. Bodrum halkının gücünü alarak bunun bir daha bize dayatılmasına müsaade etmeyeceğiz. Konacık’ta 10 yıl belediye başkanlık yaptığımız dönemde, Konacık halkının desteği ile birbirinden güzel işler yaptık. Yaptığımız hizmetler yapacaklarımızın teminatıdır.

Tüm Bodrum yarımadası bilir ki Konacık Bodrum’un ferah mahallelerin başında gelir. Gerek trafik ve yol akışı gerek çevre düzeni baktığımızda oldukça göze hitap eder ve sorunsuz gezilebilir bir yerdir. Ortakent belediyesi döneminde başkanlık yapan bugün birlikte yol yürüdüğümüz can dostum, partimizin kurucu ilçe başkanı Mehmet Onur Şahbaz’ın, son 5 yılda yaptığı hizmetler bizim referanslarımızdır. Göreve geldiğimiz anda kültüre ve sanata önem vereceğiz. Bodrum sanat ve kültüre dayalı bir ilçe olacak. Doğaya, denizimize ve denizcimize sahip çıkacağız. Kadınlarımızın ve gençlerimizin sosyal yaşamlarını arttırmaları için elimizden geleni yapacağız. Yarımadanın dört bir tarafında seçilmiş, son 5 yılda iki belediye arasında mekik dokuyan  ve hizmet alamayan muhtarlarımızla birlikte hareket ederek sonuna kadar hizmet edeceğiz. Belediye başkanlığı makamını mazeret üretme makamı olarak görmeyeceğiz. Yol, alt yapı, yeşil alan düzenlemelerinde ilgili kurumlarla yol alacağız. Kendimizi asla halktan veya hiç bir kurumdan üstün görmeyerek halkın içinde bir belediyecilik anlayışı ile çözüme odaklı bir hizmet anlayışı içinde olacağız. Sorunları çözmek için büyükşehirin yönetimi hangi partiden olursa olsun, her daim kapısını çalarak mazeret üretmeksizin Bodrum’a hizmet getireceğiz. Bodrum’a hizmeti nereden almamız gerekiyor ise, Ankara’daki merkezi hükümetin kurumları ile yapılması gerekiyor ise oraya da gidip Bodrum halkının hakkını söke söke alacağız. Biz ekip arkadaşlarımızla ve sizlerle 30 mart 2014’te izledik. İlçede ve büyükşehirde  belediye başkanları aynı partiden olamasına rağmen sorunların çözülmediğini gördük. Mesele belediyeciliğe nasıl baktığımızla ilgili. Şahsımın öncülüğünde ekip arkadaşlarımız,  ilçe başkanımız ve Bodrum’un dört bir tarafından kadroya alacağımız kişilerle bu talihsizliği yeneceğiz. Ben değil, biz ve sevdamız Bodrum diyeceğiz. Bu alanda birlikte yol yürüdüğümüz bağımsız belediye meclis üyelerimiz var. 5 yıldan bu yana faaliyet yapıyorlar ve belediyedeki halkın gözü kulağı olarak kötü gidişat ile ilgili eleştirileri dile getirdiklerinde, hiç bir şekilde kabul etmeyerek yapılması gereken güzel işleri de reddediyorlar. O arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum ve onlarla gurur duyuyorum. Bodrum’da 31 Mart’ta bir şey değişecek o da Bodrum halkının kararı ile değişecek. Bodrum halkı daha iyi yönetimi hak ediyor” dedi.

Türkiye’nin, Bodrum halkının ve bizim Atatürk’e olan sevgimiz ile iyi işler çıkaracağını ve aşk ile hizmet edeceklerini belirten Tosun konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Cumhuyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e, milli ve manevi değerlerine sahip çıkacağız. Bodrum’da daha iyiye güzele giden yolda çalışacağız, üreteceğiz ve Atatürkçü kimliğimizle hedefe yürüyeceğiz. Kurduğumuz kadro partizanlıktan uzak, halka eşit mesafede duran belediyeye, geldiğinizde partisini sormayan, hakkı hukukunuzu koruyan, çalışkan, üretken, insan odaklı bir belediye yöneteceğimize, bugünden söz veriyorum. Kim olursanız olun herkese sahip çıkacağız.

Bir kaç gündür Bodrum’un siyasi dedikodularla çalkalandığını söyleyen Tosun sözlerine şöyle devam etti

“Diyorlar ki partiler anlaşarak ittifak yapmış. Mehmet Tosun çekilecekmiş. Biz İYİ Parti Bodrum ilçe teşkilatı olarak genel merkezde görev yapan şahsımla her adımı bilinçli bir şekilde sizi hissederek atıyoruz. Bundan dolayı parti genel merkezleri arasında büyükşehir belediye ölçeğinde görüşülen ittifaklara saygımız var. Muğla’da İyi parti açısından şu anda ilçelerle ilgili netleşmiş bir karar yok. Biz İYİ Parti Bodrum olarak genel merkezimizle birlikte ittifaklara saygımız var ve maalesef değişen yönetim biçimi içinde artık baraj yüzde 51. Bizim dikkat çekmek istediğimiz nokta, Mehmet Tosun ve ekibi, gençlik kollarımız bizi sevenler ve Bodrum halkı ile en büyük ittifakı yaptık. Son olarak diyoruz ki emsallerine göre 20 yıl geriden gelen Bodrum’daki yanlış ve eksik belediyeciliğe bizi mahkum etmelerine izin vermeyelim. 31 Mart 2019’da Ben ve ekibim bir adım öne çıkarak yol yürümeye hazırdır. Bodrum halkı asla sahipsiz ve seçeneksiz değildir”

Yaklaşık 2 saat süren ve kalabalığın alkış ve güzel temenniler ile zaman zaman konuşması kesilen Mehmet Tosun’un, kendisini dinlemeye gelen halkın konuşmalarında; “Mehmet Tosun iyidir”, Bu adam Bodrum için daha iyi olacak” fısıldamaları da duyulanlar arasında.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz