Türkiye’de ilk… El değmeden paketleniyor

0
724

Bodrum’da faaliyet gösteren bir buz fabrikası, Türkiye’de ilk kez tam otomatik paketleme makinesiyle buz üretmeye başladı.

Aşırı sıcaklarla birlikte otel, bar, restoran ve beachlerde en çok tüketilen ürünlerden olan buz artık el değmeden tam otomatik makineyle paketleniyor. Bodrum’da faaliyet gösteren ve ilçenin en büyük buz üretim kapasitesine sahip Bodrum Akkaya Buz, ürettiği buzları yeni kurduğu makine parkuru ile el değmeden paketliyor.

24 Saatte 18 ton buz üreten sistem ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten şirket yetkilisi Mert Can Meral, “Bodrum’da özellikle eğlence sektörü başta olmak üzere bir çok işletmeye hizmet veriyoruz. Geçtiğimiz sezon turizm yoğunluğunun arttığı dönemlerde buz yetiştiremediğimiz zamanlar oldu. Bunun üzerine yaptığımız araştırmalarla normalde kuru bakliyat paketlemede kullanılan sistemin buz paketlemede de kullanabileceğini tespit ettik. Makine imalatı yapan firmalarla yaptığımız görüşmeler sonucunda bir firma ile anlaşmaya vardık ve Türkiye’de ilk olan sistemi Bodrum’da hizmete soktuk. 500’e yakın müşterimize daha iyi hizmet verebilmek için faaliyete geçirdiğimiz sistem ile 24 saatte 18 ton buz üreterek Bodrum’un en büyük üretim kapasitesine sahip buz üretim tesisiyiz.” dedi.

1,2 ve 4 kilogramlık paketlerde tam otomatik üretilen buzlar Bodrum Yarımadası dışında Muğla’nın diğer ilçelerine de servis ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz