Ünlü pizza restoranının çalışanından iğrenç iddia

0
1832

Tüm dünyada zincirleri olan ve Bodrum’da da şubeleri bulunan ünlü pizza restoranının eski çalışanı korkunç iddialarda bulundu.

Bodrum’da onlarca şubesi bulunan ünlü pizza markasının Gümbet şubelerinde çalışan bir genç, hijyenik olmayan koşullarda üretim yapıldığını iddia etti.  Bodrum Times’ı telefonla arayarak işletme ile ilgili görüntüleri paylaşan Murat H., Gümbet mahallesindeki şubelerinde bir süre çalıştıktan sonra temizliğe önem vermediklerini iddia ederek işi bıraktığını belirtti.

İddia ettiği restorana ait görüntüleri önce sosyal medyadan paylaşan 28 yaşındaki Murat H.’nin iddiaları şöyle.

“Ben 3 ay kadar pizza restoranının Gümbet şubesinde çalışıyordum. İlk başlarda ufak tefek içime sinmeyen durumlara şahit oldum. Bir süre sonra temizliğe önem verilmediğini ve pizzaların hijyenik olmayan bir ortamda hazırlandığını gördüm. Her seferinde durumu söylememe rağmen, bana; sen işine bak karışma dediler. Müdüre ne kadar söylesem de beni ciddiye almadı. Çalıştığım 3 aylık süre de benim sigortamı da yapmadılar. Bir süre çalışıp para kazanmam gerekiyordu çünkü paraya çok ihtiyacım vardı. Bizim maddi durumumuz iyi değil. Sakat bir annem var ona bakıyorum. 3 aylık çalışmanın sonunda işi bıraktım. Çünkü bir sigorta güvencemiz de yoktu. Bu pislik yere dayanamadım daha fazla. Elimdeki görüntüleri işi bıraktıktan sonra paylaşacağımı söyledim eski müdürümüze. O da sakın öyle bir şey yapma dedi”

Durumu sosyal medyadan paylaştıktan sonra hakaret ve tehdit edildiğini iddia eden genç şöyle devam etti.

İlk başta eski müdürümüz beni paylaşımı silmem için aradı, ben de silmeyeceğimi söyledim. Ardından bana hakaretlerde bulundu. Sonra eski patronum aradı. Bana paylaşmamam karşılığında para teklif etti. Kabul etmedim. Dayanamadım ve ne olursa olsun görüntüleri bugün sosyal medyadan paylaştım. Paylaşıma kısa süre içinde yüzlerce yorum yağdı. Paylaşımı gören eski patronum beni aradı ve onları hemen silmemi istedi. Ben de silmeyeceğim, herkes görsün, insanların sağlığı ile oynuyorsunuz dedim. Beni bugün defalarca arayıp ölümle tehdit etti. Ben şuan Malatya’dayım annemin yanında. Müdür sonra tekrar aradı. Senin sakat anneni diyerek küfürler etti. Ardından tekrar eski Patronum aradı. Delikanlıysan yanıma gel dedi. Seni Malatya’da bile aratıyorum bulduracağım dedi.

Durumdan hiç haberi olmayan ve komşuda olan Annesini de arayıp korkuttuklarını iddia eden genç; “Bugün akşamüstü annemi de aramışlar. Onu da korkutuyorlar. Oğlun akıllı olsun tarzında şeyler söylemişler. Annem beni aradı. Oğlum ne oluyor patronun beni neden arıyor diye sordu. Ben de durumu anlattım. Niye yaptın oğlum böyle bir şey. Bırak Allahlarından bulsunlar. Keşke yapmasaydın dedi. Ben de anneme boş ver anne bunu yapmam gerekiyordu dedim. Benimle konuştuktan sonra tekrar aramışlar annemi. Emniyete gitmişler emniyet müdürü ile annemi telefonda görüştürmüşler. Emniyet Müdürü anneme; oğluna söyle şikayetten vazgeçsin demiş. Ne kadar doğru bilemiyorum. Annem yaşlı ve sakat bir kadın pek bir şey bilmez. Konuyu yarın savcılığa bildireceğim. İşletme sahiplerini ve müdürü hakkında şikayette bulunacağım. İnsanları nasıl kandırıyorlar. Restoranın üretim yerinde size gönderdiğim fotoğraflar aslında ne kadar kötü bir ortamda ürün hazırlandığını anlatıyor” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz