Yarının büyükleri ilk sergilerini açtı

0
681

2. PESCADO Çocuk Şenliği Karma Sergisi 2 KASIM 2019 akşamı Bodrum Kaymakamı  Bekir Yılmaz’ın katılımı ile kapılarını sanatseverlere açtı.

Yalıkavak Merkez Mahalle Muhtarı Sayın Ali Çınar,  SERÇEV 2. Başkanı Sayın  Şebnem Astarcı, Turgutreis Lıons Kulübü üyesi Lions MD118R ( Ege ve Akdeniz Kulüpleri) Çevre Kordinatörü Metin Akbulut  ve  Yalıkavak’lı  sanata gönül veren belde  halkı çocukların bu coşkusuna ortak oldu.

Yaz aylarından itibaren galerinin atölyelerinde yaşları 06 – 12 arasında değişen engelli/engelsiz çocuklar farklılıklarını görmezden gelerek iç dünyalarının Izdüşümlerini, birbirleri ile kaynaşarak eğlenerek, öğrenerek, sanatla buluştular. Yapıtlarını sergileyen çocuklarımızın  beğenilmenin ve emeklerinin alıcı bulmasının coşkusu görülmeye değerdi.

Galeri yetkililerinden alınan bilgiye göre 2 Aralık’a kadar devam edecek sergi süresince cumartesi günleri  saat 14:00 – 18:00 atölyelerde engelli/engelsiz tüm çocuklar ücretsiz olarak değerli resim heykel seramik sanatçilarından yararlanabileceklerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz