Yi Geç Balık 13. yılında

0
1755

Bodrum’a gelen tatilcilerin ve ünlülerin uğrak noktalarından biri olarak balık yenilecek adreslerden biri olan Yi Geç balık restaurant, Turgutreis meyhaneler sokağında 13 yıldır misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Türkiye’deki ünlü simaların müdavimi olduğu Yi Geç, meyhane olmasının yansıra bir balık market olarakTurgutreis meyhaneler sokağında misafirlerini ağırlıyor. Yi Geç balık restaurantı işleten Hasan Ali Çetin, severek yaptığı işini gazetemize röportaj vererek şöyle aktardı.

“91 yılında başladığım yeme içme sektöründe 16 yıl mutfakta elimizden geldiğince misafirlerin damak tadına uygun tadlar yapmaya çalıştık. 16 yıllık tecrübemizin ardından 2006 yılında Yi Geç restaurantı Turgutreis meyhaneler sokağında açtık. Ailece emek verdiğimiz balık restaurantımız zamanla ünlü simaların ve geniş ailelerin tercih ettiği bir retaurant halini aldı. Bu süreçte misafirlerimize tüm çabamızı ortaya koyarak samimi bir işletme olmak için çalıştık. Bu yıl 13 yıldır rak -balık severlere hizmet verdiğimiz Yi Geç, Bodrum yarımadasının yanısıra Türkiye’nin çeşitli illerinden misafirler ağırlar olduk. Mutfaktan çıkardığımız ürünlerde her zaman en taze en doğal olanları misafirlerimize sunduk. 13 yıldır en iyisini misafirlere sunmak, güleryüzle onları karşılamak ve neticede buradan mutlu bir şelilde uğurlamayı amaç edinmiştik. Bugün geldiğimiz noktada insanların burayı benimsediğine, sunulan lezzetler eşliğinde keyifli vakit geçirdiklerine şahit olmak bizi onurlandırıyor” dedi.

Yi Geç’de kullanılan ürünlerin yerel üreticilerden lındığını ifade eden Yi Geç işletmecisi Çetin sözlerine şöyle devam etti.

“Biz kullandığımız ürünleri Bodrum’un üreticilerinden temin ediyoruz. Balığından maruluna hepsini Bodrum esnafından alıyoruz. Yaşadığımız yerin kalkınması adına da yerel üreticimizden ürünler alıyoruz”

Bodrum yarımadasında balık pişiren ilk yer olduklarını da belirten Çetin sözlerini şöyle sürdürdü.

“İşletmemizde balık satışımız var ve tezgahtan seçilen deniz ürünlerini pişirerek müşterilerimize verebiliyoruz. Yine Turgutreis içinde paket servisimiz mevcut. Bodrum’da balığı pişirerek müşterilere veren ilk işletme olduğumuzu söyleyebilirim.
Yi Geç’de kullandığımız ürünleri ilk günden bu yana hep en iyisini seçtik. Buraya gelen misafirlerimize en iyi hizmeti mutfaktan servise kadar yansıttık. Bu özverili çalışma da bizi tercih edenlerin memnuniyetini sağladı. 12 ay hizmet verdiğimiz işletmemizde ağırlıklı olarak deniz ürünlerini misafirlerimize sunuyoruz.
Misafirlerimiz genel olarak geniş ailelerden, dost meclislerinden oluşuyor. Müşterilerimizin büyük kısmı devamlı olarak gelen müşterilerimiz.

Misafirler buraya gelirken bilirler ki burada en güzel hizmeti alacaklar. Son zamanlarda malumunuz piyasa icabı dışarıdan içki alıp gelmek isteyenlere de kapımız açık. Piyasaya göre de fiyatlarımızın uygun olduğunu söyleyebiliriz. Hizmet verdiğimiz günden bu yana aynı simaları burada ağırlayabilmek bu işin üstesinden gelebildiğimizi gösteriyor. Bizi tercih eden müşterilerimizi daha uzun yıllar ağırlamaya devam edeceğiz. Bizi bugün bulunduğumuz güzel konuma gelmemizde etkisi olan dostlarımıza teşekkür ediyoruz”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz