Yuh dedirtti!

0
2877

Sporkent1’den manzaralar. Arkadaşlar sesimi duyun! Olacak şey mi? Kotu yükseltti, köprü yaptı, nefes alamıyorum. Zabıta geldi, ne olacak bilmiyorum.

Bu sözler Yalıkavak Sporkent1 sitesinde kalan bir vatandaşa ait. Komşusunun ev tadilatında yaptıklarına dayanamayan, tadilat çalışmalarını görüntüleyerek sosyal medyada bir grupta paylaşan vatandaş yetkililere sesimi duyun çağrısı yaptı. Karşı komşusunun bir süredir tadilat yaptığı evde imara aykırı şekilde çalışmalar yapıldığını farkeden site sakini, evin bazı yerlerinde haksız alan oluşturulduğunu iddia etti. Soldaki fotoğrafta tadilat yapılan evin ikinci katına çıkan merdivenin önü kesilerek çelik konstrüksiyon ile kata yeni bir balkona benzer bir köprü yapıldığı, diğer fotoğrafta ise sitenin ortak iniş merdiven alanının istinat duvarından da faydalanılarak tuğla ile örülerek yeni bir oda veya bir balkon yapılmaya başlandığı görülüyor. Durumu fotoğraflayarak grupta paylaşan vatandaşın serzenişine Bodrum belediye başkanı Ahmet Aras cevap verdi. Aras, “Şüpheniz olmasın. Yasal süreç ne gerektiriyorsa onu yapacağız. Belli bir zaman alıyor sadece.” diyerek yanıt verdi. Vatandaş mesaja karşılık olarak “çok teşekkür ederim başkanım beni yanılttınız, mahcubum. İlginize teşekkür ederim.” dedi.

Bodrum belediye başkanı Ahmet Aras’ın sosyal medyayı aktif kullandığı bilinmekte. Zaman zaman bu tür konuları görerek vatandaş ile etkileşim halinde olduğu gözlerden kaçmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz