Zamansız şarkılar Sağlık Vakfı için söylenecek…

0
661

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bodrum Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenecek olan 7. Geleneksel C-majör İş’ten Sesler Korosu konserinde, bu kez şarkılar Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yararına söylenecek. 14 Eylül Cumartesi günü saat 21.00’de Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşecek konser öncesinde bir basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanı ve iş insanı Ali Şen, C-Majör Kurucusu Recai Çakır, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, Koro Şefi Özlem Abacı, Sanatçılar Bekir Ünlüataer, Ersan Erdura, Güzin-Baha, İlham Gencer-Bora Gencer, Melihat Gülses, Rana Alagöz – Selçuk Alagöz ve Tarık Papuççuoğlu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Recai Çakır, C-majör İş’ten Sesler Korosu’nun kuruluş felsefesini, bundan önceki 6 konserini ve bundan sonra yapmak istediklerini anlattı. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya ise kocaman bir aile olduklarını belirterek “Bu ailenin bazı fertleri daha özel, onların hayatı bizden farklı ve hayatın her türlü örgütlenmesi bize göre yapılmış, o insanların hayatlarına göre değil. İşte bu yüzden kurduğumuz bu vakıf ile o insanların hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. O insanları ve ailelerini kendi kaderleriyle baş başa bırakmıyoruz.” dedi.

Konser etkinliğinin çok güzel bir adım olduğunu söyleyen Ali Şen “İnsanı insan olarak anlamak belki de insanlık görevinin en büyük adımı. Hayatına bir şekilde engelli olarak devam eden insanları bekledikleri ne para ne pul ne şaşa, sadece ilgi. Başta Belediye Başkanı olmak üzere burada olan insanlar da, çok güzel bir adım atarak bu ilginin önemli bir örneğini sergiliyorlar.” diye konuştu.

“TÜM BODRUM’U ANTİK TİYATRO’YA DAVET EDİYORUM”

Bodrum’un çok zengin bir yer olduğunu ve bu zenginliği paylaşmayı seven insanlarla dolu olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Aras ise “Bu zenginlik bir kez daha çok hayırlı bir iş için ortaya konuyor. Bodrum için çok değerli bir kuruluş olan Engelliler Sağlık Vakfı’ndaki öğrencilerin duygularını oraya girince anlayabiliyorsunuz. Çünkü oradan çıkarken çok daha farklı birisi olarak ayrılıyorsunuz. Engelliler için çok verimli bir yer olan bu kuruluş biz engelli adayları için de tam bir terapi merkezi aslında. O sebeple oraya yapılacak her türlü desteği ben çok çok önemsiyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor ve bütün halkımızı o gece Antik Tiyatroya davet ediyorum.”  ifadelerini kullandı.

Basın toplantısı sonrası Koro Şefi Özlem Abacı yönetiminde prova yapan gruba Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da katıldı. Konser gecesi sahneye çıkarak “Çökertme” türküsünü söylemeye hazırlanan Başkan Aras’ın performansı usta sanatçılara bile taş çıkarttı.

14 Eylül Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek ‘’Zamansız Şarkılar’’ konserinde; Bekir Ünlüataer, Bora Gencer, Çelik, Ersan Erdura, Güzin-Baha, İlham Gencer, Melihat Gülses, Nebil Özgentürk, Rana Alagöz, Selçuk Alagöz ve Yonca Evcimik sahne alacak. Konserin geliri Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz